3
FC Botosani
Papa 87' Chindris 45' Al Mawas 8'

Asa am trait Universitatea Craiova - FC Botosani

Am transmis live text in aceasta pagina meciul Universitatea Craiova - FC Botosani, prima partida din runda a 7-a a playoff-ului Ligii 1.

20:58

89'

Roman in locul lui Al Mawas la Botosani.

87'

Gol Papa!

Al Mawas centreaza din dreapta si Papa reia fulgerator sub transversala.

87'

Hankic il blocheaza din nou pe Tudorie, demarcat in marginea careului.

84'

Braun obtine cornerul in duel cu Screciu. Botosaniul forteaza victoria in Banie.

82'

Vatajelu (Craiova) eliminat cu rosu direct. Galben pentru Rodriguez (Botosani).

82'

Bataie generala la marginea terenului. Rodriguez (Botosani) cade lovit la fata. Florescu se tavaleste si el. Centralul Marian Barbu e depasit de situatie.

76'

Seroni intra in locul lui Tircoveanu.

73'

Hankic blocheaza sutul lui Tudorie.

71'

Screciu in locul lui Bairam la Craiova.

70'

Iese si Balasa. Intra Tudorie la Craiova.

62'

Probleme la nas pentru Hankic. Portarul Botosaniului sangereaza si jocul e oprit.

62'

Ofosu in locul lui Nistor la Craiova.

61'

Mateiu reia din prima peste poarta oaspetilor.

59'

Galben pentru Florescu (Botosani).

57'

Gol Ivan!

Andrei Ivan aduce egalarea Craiovei cu o reluare spectaculoasa de cap din centrul careului.

46'

Patache in locul lui Fili (Botosani).

46'

Capatana in locul lui Campanu la Craiova.

46'

Ocazie pentru Craiova la patrunderea lui Cicaldau. Portarul Hankic iese si blocheaza.

46'

S-a reluat partida de la 2-1 in favoarea oaspetilor.

45'

Gol Chindris!

Pigliacelli iese rau pe o centrare si Chindris il penalizeaza pe portarul italian al Craiovei.

45'

Echilibrul numeric este refacut pe teren. Vatajelu vede si el al doilea galben fiind eliminat.

40'

Scene incredibile in tribuna oficiala. Silvian Cristescu este evacuat din stadion cu greu de doi oameni din dispozitivul firmei de securitate. Oficialul echipei gazda a intrat intr-un conflict verbal cu oamenii din tabara rezervelor lui FC Botosani.

37'

Tiganasu vede al doilea galben si este eliminat. O interventie tare din spate asupra lui Campanu.

25'

Gol Nistor!

Dan Nistor egaleaza scorul dintr-o lovitura de la 11 metri.

24'

Braun, al doilea jucator "ingalbenit" de la Botosani.

21'

Fili intra in locul lui Caia la Botosani.

18'

Avertisment cu galben si pentru Nistor.

17'

Tiganasu este avertizat cu galben.

17'

Vatajelu vede primul galben al meciului.

8'

Gol Al Mawas!

Sirianul Al Mawas deschide scorul cu o deviere din sase metri.

1'

A inceput meciul din Banie.

18:58

Craiova: 13 Pigliacelli – 5 Ilie, 4 Balasa, 23 Constantin, 11 Bancu – 8 Mateiu, 16 Nistor – 28 Cimpanu, 10 Cicaldau, 17 Baiaram – 9 Ivan.

Botosani: 13 Hankic – 47 Braun, 6 Chindris, 3 Meleke, 30 Tiganasu – 27 Florescu, 8 Rodriguez, 10 Ongenda – 80 Tircoveanu, 99 Caia, 9 Al Mawas.

15:11

Cele două echipe s-au mai întâlnit de 19 ori în principala competiţie internă, de opt ori au câştigat craiovenii, de șase ori s-au impus moldovenii, iar alte cinci partide s-au terminat la egalitate.

Botoşănenii sunt fără victorie în deplasare, palmaresul confruntărilor cu Universitatea gazdă cuprinzând două remize şi șapte victorii ale oltenilor.

Cea mai recentă întâlnire directă: 21 aprilie 2021, FC Botoşani - Universitatea Craiova 1-1, goluri înscrise de Realdo Fili şi Andrei Ivan.

Marius Croitoru vs U Craiova în toate competiţiile: 8 jocuri - 3 remize - 5 înfrângeri.