1
0
CS Mioveni

Asa am trait Universitatea Craiova - CS Mioveni

Am transmis livetext in aceasta pagina duelul dintre Universitatea Craiova si CS Mioveni, meci programat in etapa a 5-a in Liga 1.

17:58

Final de partida dupa sase minute de prelungiri.

90'

RATARE
Liviu Antal suteaza in bara din lovitura de la 11 metri. Lazar se aruncase in coltul opus!

90'

Penalty pentru Mioveni dupa ce Rusandu a revazut reluarea oficiala.

90'

Faza de penalty in careul gazdelor la interventia lui Raul Silva asupra lui Dumitru.

83'

Golul lui Rivaldinho este anulat pe motiv de offside. S-a intervenit din camera VAR. Ramane 1-0 pentru Craiova.

79'

Brazillianul Rivaldinho marcheaza primul sau gol in tricoul Craiovei. Acesta a reluat in poarta o minge sutata de Roguljic si pe care Popescu a respins-o in fata.

74'

Markovic scapa din nou singur cu portarul la limita offside-ului. Sut din cadere pe langa poarta.

65'

Markovic scapa singur cu Popescu. Acesta respinge cu o mana in lateral. A incercat o scarita atacantul gazdelor.

63'

Sansa de gol pentru Craiova. Respinge Balaur din careul Mioveniului.

58'

Koljic este inlocuit cu Markovic.

58'

Ivan primeste in careu si trimite slab pe langa poarta.

56'

Replica oltenii cu o minge in fata portii trimisa de Bancu pentru Baiaram. Acesta ajunge prea tarziu.

55'

Buziuc primeste de la un adversar si trage peste poarta din interiorul careului.

46'

S-a reluat meciul. Nistor in locul lui Vladoiu la gazde. Doua modificari si la oaspeti: au intrat Antal si Cosereanu (Radescu si Buziuc inlocuiti).

16:49

1-0 pentru Craiova la pauza.

45'

Ivan intoarce mingea pentru Rual Silva in sase metri. Finalizare de fundas cu mingea trimisa peste poarta.

37'

Gol Ivan!

Craiova deschide scorul cu putina sansa. Andrei Ivan a preluat cu spatele la poarta in 16 metri si a finalizat cu stangul la coltul lung. Executie de super atacant.

35'

Martic reia pe poarta dupa o faza fixa. Retine Popescu fara probleme.

29'

Blanaru patrunde in careu si cauta coltul scurt. Blocheaza Lazar! Cea mai mare ocazie de pana acum apartine oaspetilor.

26'

Bancu patrunde in careu si obtine lovitura de la colt. Al treilea corner pentru olteni.

21'

Koljic suteaza slab dintr-o lovitura libera. Ramane 0-0.

16'

Blanaru cade in duel cu Screciu la limita careului. Repunere din 6 metri pentru gazde.

2'

Ivan suteaza de la distanta. Respinge Popescu in corner. Prima ocazie a meciului.

1'

Lucian Rusandu fluiera startul partidei. Se joaca la Drobeta Turnu-Severin.

15:59

Univ.Craiova: Lazar  - Vladoiu, Martic, Raul Silva, Bancu - Screciu, Mateiu - Capatana, Ivan, Baiaram - Koljic.

CS Mioveni: Popescu - Balaur, Scarlatache, Garutti - Oancea, Burnea, Panait, Radescu - Cosereanu, Blanaru, Pop.

13:15

Avancronica

Pentru Mirel Radoi acest meci reprezinta debutul in Liga 1 pe banca oltenilor.

Fostul selectioner a debutat oficial la returul cu Zorya Lugansk din turul 3 preliminar al Conference League (3-0).

CS Mioveni a pierdut ambele dispute din acest sezon in deplasare (0-3 cu Hermannstadt si 2-4 cu CFR Cluj).

Craiova a pierdut meciul anterior disputat pe teren propriu (0-1 cu Rapid).

Universitatea Craiova si CS Mioveni s-au mai intalnit in principala competitie interna doar in sezonul regulat precedent, atunci cand oltenii s-au impus in ambele jocuri, 5-2 pe teren propriu (4 goluri Andrei Ivan, Jovan Markovic / Bogdan Rusu - dubla) si 3-0 in deplasare (Jovan Markovic - dubla, Stefan Baiaram).