2
FC Voluntari
Gheorghe 81' Tamas 77'

Asa am trait U Craiova 1948 - FC Voluntari

Asa am trait live text in aceasta pagina duelul din Banie dintre echipa U Craiova 1948 si FC Voluntari, meci din etapa a 18-a in CASA Liga 1.

17:52

Final de meci.

90'

Ocazie pentru FCU 1948 la capul lui Compagono. Respinge portarul Mihai Popa.

88'

Merloi in locul lui Nemec, Golan in locul lui Ion Gheorghe. Dubla schimbare la Voluntari.

81'

Gol Gheorghe!

Oaspetii isi dubleaza avantajul prin Ion Gheorghe.

79'

Lovitura libera pentru Craiova. Respinge Armas, capitanul oaspetilor.

77'

Gol Tamas!

FC Voluntari deschide scorul dupa o faza fixa de la coltul terenului. Tamas reia cu capul la coltul lung.

62'

Tripla modificare la gazde: au intrat Gajic, Compagno si Baeten. Jucatorii inolcuiti sunt Diallo, Balan si Albu.

46'

A inceput repriza a doua.

16:51

0-0 dupa 45 de minute in meciul de la Craiova. O partida inchisa, cu putine faze de poarta.

35'

Tamas (Voluntari) e primul jucator al meciului avertizat.

22'

Diallo reia cu capul pe langa poarta dupa o centrare a lui Bauza din lovitura libera.

4'

Centrare in careu si Nemec reia cu capul pe langa poarta.

1'

A inceput meciul de la Craiova. Putini spectatori in tribune.

0'

U Craiova 1948: Popa - Negru, Kovacic, Diallo, Huyghebaert - Asamoah, Albu, Marquet - Sidibe, Balan, Bauza.

FC Voluntari: Popa - Ricardinho, Tamas, Armas, Briceag - Meleke, Droppa - Lopes, Rata, I.Gheorghe - Nemec.

Arbitru: Marcel Birsan.

15:39

Avancronica

Cele două echipe s-au mai întâlnit în principala competiţie internă doar în turul sezonului regulat curent, când FC Voluntari s-a impus cu 2-1, golurile fiind marcate de Marcelo Lopes, Igor Armaş, respectiv Claudiu Bălan.

U Craiova 1948 are o singura victorie in ultimele 13 meciuri in campionat, 2-0 pe teren propriu cu Gaz Metan. In rest, sase infrangeri si sase remize.

FC Voluntari este pana acum revelatia sezonului regular. O singura infrangere pentru ilfoveni in ultimele cinci deplasari de Liga 1.

Eugen Trica si Liviu Ciobotariu nu s-au mai duelat pana acum la nivelul celor doua banci tehnice.