2
0
FC Voluntari

Asa am trait Dinamo - Voluntari 2-0

Dinamo si FC Voluntari s-au intalnit, miercuri seara, de la ora 20:45, intr-un meci din etapa a 12-a a playout-ului Ligii 1 Betano. Apasati aici pentru live video

22:40

Iulian Calin pune punct partidei.

76'

Gol Grigore!

Ricardo Grigore inscrie cu capul dupa o centrare din corner.

72'

Interventie de ultim moment a lui Olteanu in fata lui Voicu la patrunderea acestuia. Doar corner pentru Voluntari.

72'

Sut bun de aceasta data trimis de Nistor din afara careului. Respinge Minca peste poarta.

71'

Florin Vasile debuteaza la Dinamo. Acesta intra in locul lui Gheorghe.

68'

Popa il depaseste in viteza pe Lazar, ramane singur cu Minga si incearca un dribling. Portarul oaspetilor ramane bine pe picioare si blocheaza in extremis. Mingea ramane la dinamovisti, iar Nistor trimite mult peste poarta.

67'

Galben incasat de Rauta!

66'

Contraatac al lui Dinamo prin Gheorghe. Acesta reia la poarta fara a-i pune probleme lui Minca.

64'

Nistor intra in centru si suteaza pe langa poarta. O minge pe jos.

54'

Balan trimite pe langa poarta dupa o demarcare in marginea careului.

47'

Nistor trece mingea de Balaur si ar fi ramas in pozitie iminenta de gol. Fault obtinut in marginea careului. Lovitura libera executata slab de Dudea.

46'

Balan intra in locul lui Bucurica la Voluntari.

21:34

Pauza in Stefan cel Mare.

43'

Salomao suteaza mult alaturi dupa o patrundere in careul advers. Executie complet ratata din partea singurului strain trimis pe teren de Bratu la Dinamo.

41'

Popa scapa in careu singur cu Minca, iar acesta din urma reuseste sa blocheze in cele din urma.

33'

Capatana ii lasa locul in teren lui Ivanovici.

26'

Mutiu scapa mingea din maini, dar Voicu nu reuseste sa reia spre poarta. O faza usor de cascadorii rasului in careului lui Dinamo.

14'

Gol Popa!

Dinamo deschide scorul la prima ocazie prin Popa.

13'

Lazar incearca sutul din afara careului dupa o actiune a lui Voicu in stanga. Mingea se duce peste poarta.

3'

Marinescu suteaza de la mare distanta si mingea loveste bara!

1'

A inceput meciul din Stefan cel Mare.

20:38

Dinamo: Muţiu - Corbu, Popescu, Grigore, Olteanu - Dudea - L. Gheorghe, Nistor - Moldoveanu, Popa, Salomao;

FC Voluntari: Mincă - Novac, Balaur, Horj, Bucurică - Răuţă - Pîrcălabu, Marinescu, Lazăr, Căpăţînă - Voicu

11:55

Pentru Adrian Mutu, antrenorul celor de la Voluntari, va fi un meci special prin prisma trecutului sau dinamovist. Fostul international a evoluat timp de două sezoane în tricoul dinamoviştilor (33 meciuri / 22 goluri în ediţiile 1998-1999 şi 1999-2000), inainte de a fi transferat de Inter Milano.

11:54

Dinamo si Voluntari s-au mai întâlnit de șapte ori în Liga 1 şi de fiecare dată s-a impus gruparea alb-roşie, aceasta fiind şi singura formaţie dintre cele întâlnite de FC Voluntari pe prima scenă în faţa căreia ilfovenii nu au reuşit să obţină cel puţin un punct!

11:53

Trei victorii, o remiză şi trei înfrângeri este palmaresul celor de la FC Voluntari pe teren advers în anul calendaristic 2018. Ilfovenii au marcat cel puţin un gol în cinci dintre cele șapte deplasări.

11:53

Echipa pregatita de Florin Bratu a marcat in fiecare din ultimele noua meciuri disputate pe teren propriu, iar in sapte dintre ocazii a punctat chiar de doua ori, anunta LPF.

11:52

Dinamo are o singura infrangere pe teren propriu in ultimele 9 meciuri! "Cainii" au obtinut sase victorii si doua remize in acest interval.