MINUT cu MINUT LIGA 1, Etapa 9: CFR Cluj-Botosani 3-1. Hattrick Cristian Lopes

Etapa a 9-a din Liga 1 a debutat vineri cu doua partide: Voluntari-CSU Craiova 1-2 si CSMS Iasi-ASA Tg.Mures 0-1. Sambata am continuat cu ACS Poli Timisoara-Concordia Chiajna 1-0 si Pandurii-Dinamo 2-2. Duminica am inceput cu Petrolul-Astra 0-1 si am continuat de la 21:00 cu Steaua-Viitorul 1-0. Etapa se incheie luni seara de la 21:00 cu meciul CFR Cluj-FC Botosani. Urmariti live text in aceasta pagina fiecare meci in parte, minut cu minut.

LIVE Steaua - Viitorul 0-0

Min.12 Prima schimbare a meciului este a arbitrului. Iulian Popa, centralul care a inceput partida, sufera o intindere si nu mai poate continua.

Min.8 Minge in careu pentru Chipciu. Acesta obtine primul corner al meciului. Rimniceanu scapa mingea in afara terenului si gazdele au un nou corner.

Min.2 Pasa a lui Hagi pe culoar pentru Tanase. Iese Nita si culege balonul din fata atacantului de la Viitorul.

21:01 Start de partida pe Arena Nationala.

Steaua: Nita - Rapa, Varela, Tosca, Guilherme - Filip, Muniru - Popa, Stanciu, Enceanu - Chipciu

Viitorul: Rimniceanu - Ciupe, Hodorogea, Mitrea, Cr. Ganea - Filip, Nedelcu, Achim - I. Hagi, Tanase, Aganovic