1
Juventus
Tira 80'

Asa am trait CSU Craiova - Juventus 3-1

Apasati aici pentru a revedea live text meciul dintre CSU Craiova si Juventus Bucuresti, primul sustinut de olteni in campionat pe noua lor arena. Click aici pentru live video stream legal.

20:55

Final de meci la Craiova.

90'

Draghia respinge in corner sutul lui Bancu. A fost ultima faza a meciului.

89'

Bancu este si el avertizat.

87'

Barbulescu intra tare asupra lui Gustavo si vede cartonasul galben.

82'

Galben primit de Morariu.

80'

Gol Tira!

Tira reduce din diferenta cu un sut la coltul lung.

78'

Dimitrov intra in locul capitanului Baluta.

75'

Popa intra in locul lui Mateiu la Craiova.

67'

Ciprian Petre in locul lui Dzalamidze la Juventus.

63'

Gol Gustavo!

Gustavo inscrie la scurta vreme dupa intrarea in teren cu o reluare din centrul careului.

62'

Gustavo intra in locul lui Mitrita.

54'

Draghia respinge in corner o minge centrata dintr-o alta lovitura de la colt.

50'

Mazarache scoate galbenul pentru Martic si lovitura libera in marginea careului gazdelor.

46'

S-a reluat meciul. Zaharia intra la oaspeti in locul lui Calintaru.

19:51

Pauza la Craiova.

45'

Gol Mitrita!

Mitrita isi trece in cont dubla in secundele de prelungire ale primei reprize.

41'

Inca o sansa de gol ratata de Roman. Un sut mult peste transversala.

40'

Mitrita deschide scorul si intra in istorie ca primul marcator pe noua arena din Craiova.

39'

Formidabila interventie a lui Draghia la sutul lui Baluta din apropiere.

36'

Mitrita trage peste poarta o minge recuperata de Baluta in careul advers.

33'

Roman rateaza cea mai mare ocazie de pana acum. Reluare cu capul din plonjon pe langa poarta.

30'

Baluta scapa singur cu Draghia si trimite pe langa poarta cu o scarita.

29'

Roman l-a intors pe Mihaiescu si a sutat in bratele lui Draghia. O faza care ii trezeste pe fanii olteni din tribune.

25'

Bancu suteaza peste poarta dupa o faza personala in care a depasit doi adversari.

24'

Sut de la distanta incercat de Roman. O minge care se scurge in afara terenului.

23'

Roman centreaza pentru Baluta si acesta reia cu capul pe langa poarta.

22'

Roman intoarce cu capul pentru reluarea lui Baluta din voleu. Mingea se duce peste poarta.

17'

Baluta aproape de gol dupa un sut cu stangul. Draghia respinge in fata si Bancu, pe urmarire, reia slab.

15'

Centrare a lui Martic din flancul drept pentru urcarea lui Bancu in careu. Respinge Morariu in lateral.

13'

Mitrita combina cu Roman si cade in duel cu un adversar. Centralul Calin Iulian lasa jocul liber.

13'

Roman suteaza peste poarta dupa o actiune periculoasa a oltenilor.

11'

Calintaru obtine o lovitura libera in duel cu Screciu. Faza fixa a oaspetilor ramane fara rezultat.