0
0
FCSB

Asa am trait Sepsi - FCSB 0-0

Etapa a 2-a din Liga 1 s-a incheiat luni seara cu meciul Sepsi Sf.Gheorghe - FCSB. Partida va fi live text in aceasta pagina.

22:54

Se termina meciul.

90'

Cristea trimite pe langa poarta dupa o faza prelungita de atac a oaspetilor. Salomao a patruns pe dreapta si a scos ideal pentru Cristea. Sut de fundas!

88'

O noua sansa pentru FCSB. Salomao i-a pasa lui Coman si acesta trage in plasa laterala.

85'

Planic gafeaza si Simonovski este aproape de gol. Cei de la Sepsi solicita penalty, spiritele se incing si Velev primeste cartonasul galben.

85'

Simonovski reia cu capul peste poarta din centrarea lui Dylan Flores de la coltul terenului.

78'

Hora trece pe langa deschiderea scorului. Reluare pe langa poarta cu adversar in spate.

75'

Lovitura libera pentru FCSB. Sutul lui Coman este respins de Niczuly in corner.

71'

Salomao isi face debutul la FCSB. Portughezul intra in locul lui Oaida.

69'

Tanase scapa singur cu portarul si rateaza deschiderea scorului. Portarul Niczuly s-a accidentat la aceasta faza.

62'

Coman trimite pe poarta dintr-o lovitura libera din marginea careului.

54'

Pozitie de offside in care este surprins Carnat.

46'

22:05

Doua schimbari la FCSB: Nedelcu in locul lui Balasa si Coman in locul lui Man.

21:49

Pauza la Sf.Gheorghe.

34'

Ocazie mare si pentru Sepsi la patrunderea lui Carnat. Acesta suteaza pe langa poarta singur cu Balgradean.

33'

Ocazie ratata de FCSB la sutul lui Vina care loveste bara.

25'

FCSB preseaza tot mai mult si Hora rataeza de putin deschiderea scorului cu un voleu din centrul careului.

22'

Man reia cu capul peste poarta dintr-o centrare a lui Vina de la coltul terenului.

20'

Primul corner pentru FCSB in acest meci.

16'

Inca o sansa pentru Sepsi. De aceasta data Carnat apare la finalizare si suteaza pe langa poarta. Totul a pornit de la o eroare a lui Planic.