1
FC Botosani
Dugandzic 60'

Asa am trait Sepsi - Botosani

Etapa a 25-a din Liga 1 a continuat cu meciul Sepsi - Botosani. Partida a fost live text pe onlinesport.ro duminica de la ora 17:00.

18:53

Final de partida. Botosani se califica in premiera in playoff.

82'

Tincu aproape de golul egalizator. Reluare la o palma de poarta oaspetilor.

65'

Panica in careul oaspetilor dupa un corner. Vasvari blocat in ultimul moment.

60'

Gol Dugandzic!

Dugandzic deschide scorul cu o reluare din fata portii. A fost o centrare din stanga si o preluare pe piept a atacantului botosenean.

49'

Safranko reia slab cu capul spre poarta oaspetilor.

47'

Incercare de sut de la distanta. Respinge portarul Hankic intr-un corner ramas fara rezultat pe tabela.

46'

17:51

Pauza la Sf.Gheorghe.

38'

Ofosu (Botosani) surprins in pozitie afara din joc.

34'

Sansa importanta ratata de Sepsi prin Vasvari.

22'

Pozitie de offside la Dugandzic (Botosani).

21'

Bouhenna incearca poarta cu un sut de la distanta. Mingea trece alaturi.

16'

Vasvari suteaza pe langa poarta Botosaniul.

8'

Gol anulat gazdelor pentru un offside la Miron, jucator aflat pe picior de plecare la FCSB.

1'

A inceput meciul.

0'

Echipele de start:

Sepsi: Niczuly - Csiszer, Bouhenna, Tincu - Vasvari - Andrezly, I. Fulop, Achahbar, Ştefănescu - Safranko
Rezerve: Fejer, Celea, Velev, Karanovic, L. Fulop, Carnat, Dumiter

FC Botoşani: Hankic - Hăruţ, Miron, Şeroni, Ţigănaşu - Papa, Rodriguez - Cîmpanu, Ebenhofer, Ofosu - Dugandzic
Rezerve: Pap, Patache, Holzmann, Florescu, Keyta, Ashkovski, Cascini

0'

FC Botoşani a înscris cel puţin un gol în 15 din ultimele 16 deplasări din Liga 1.

Sepsi OSK are a doua cea mai bună apărare din campionat, doar 23 de goluri primite, dintre care 9 pe teren propriu.

0'

Cele două echipe s-au mai întâlnit de șapte ori în principala competiţie internă, de patru ori s-au impus moldovenii, iar trei jocuri s-au terminat la egalitate.

Cea mai recentă confruntare directă: 4 octombrie 2019, FC Botoşani - Sepsi OSK 1-1, marcatori Mihai Roman I, respectiv Gabriel Vaşvari.