2
Gaz Metan
Morar 76' Matias 7'

Asa am trait Rapid - Gaz Metan

Am transmis live text in aceasta pagina meciul Rapid - Gaz Metan Medias, partida din etapa a 9-a in CASA Liga 1.

22:59

90'

Sapte minute de prelungire.

76'

Gol Morar!

Gaz Metan revine la conducere prin Morar. Finalizare cu lob peste portarul Moldovan.

70'

Albu reia cu capul pe langa poarta la centrarea lui Sefer din corner.

70'

Trei cornere la rand pentru Rapid.

69'

Valceanu intervine la mingea trimisa in fata portii de Morais. Corner pentru Rapid.

63'

Jocul este oprit dupa ce o petarda explodeaza langa Yuri Matias. Acesta se prabuseste la pamant si necesita ingrijiri medicale.

59'

Primele semne de nemultumire din partea suporterilor giulesteni. Se aude celebra "jucati fotbal!".

57'

A intrat si Sefer in locul lui Ilie.

56'

Balan in locul lui Mazrouk si Alami in locul lui Stahl.

21:50

1-1 pe Arena Nationala dupa primele 45 de minute.

26'

Corner pentru Rapid ramas fara rezultat. S-a fluierat fault in atac la duelul dintre Dragos Grigore si Alceus.

24'

Carnat trimite in fata portii cu exteriorul. Minge respinsa in corner de Valceanu.

18'

Moura centreaza din dreapta si Irobiso reia cu capul in bratele lui Moldovan.

10'

Gol Albu!

Rapid egaleaza prin Albu cu un sut din lovitura libera.

7'

Gol Matias!

Gaz Metan deschide scorul prin fundasul brazilian Yuri Matias dupa o lovitura de la colt.

6'

Centrare in careul Rapidului. Respinge Morais in corner.

1'

Stahl patrunde in careul oaspetilor si incearca pasa decisiva. Mingea e respinsa de apararea Gazului.

1'

Lucian Rusandu fluiera tartul meciului gazduit de Arena Nationala.

20:54

Rapid: 31 Moldovan – 77 Belu, 22 Sapunaru, 27 Grigore, 11 Morais – 4 Crepulja, 23 Albu – 29 Stahl, 10 Ilie, 8 Carnat – 67 Marzouk.

Gaz Metan: 1 Valceanu – 2 Moura, 25 Matricardi, 3 Matias, 7 Trif – 92 Alceus, 8 Junior – 22 Horsia, 10 Deaconu, 23 Gradinaru – 9 Irobiso.

12:12

Avancronica

Rapid şi Gaz Metan s-au mai întâlnit de 18 ori în principala competiţie internă, de 12 ori au câştigat bucureştenii, un joc s-a terminat cu victoria medieşenilor, iar alte cinci partide s-au încheiat la egalitate.

Doar o remiză a reuşit Gaz Metan în cele nouă deplasări din campionat pe terenul giuleştenilor, 1-1 pe 8 august 2014.

Cea mai recentă întâlnire directă: 9 martie 2015, Gaz Metan - Rapid 0-1, marcator Marcel Gecov.

Gaz Metan are o singura victorie in ultimele sapte deplasari, interval in care a obtinut un egal si cinci infrangeri.

Rapid a obtinut sapte puncte din 12 posibile pe teren propriu in actualul sezon. Giulestenii au pierdut puncte acasa in egalul cu Farul si infrangerea cu Universitatea Craiova.