2
1
FC Voluntari

Asa am trait Hermannstadt - Voluntari

Am transmis live text in aceasta pagina meciul Hermannstadt - Voluntari din etapa a 9-a in faza playout a campionatului de Liga 1.

90'

Cartonas galben Eric!

Gol direct din lovitura libera marcat de Eric.

89'

Simonovski obtine lovitura libera in marginea careului advers.

85'

Laidouni suteaza pe coltul scurt. Respinge Figueiredo in corner.

81'

Gol Yazalde!

Centrare din dreapta si Yazalde inscrie cu capul din sase metri.

77'

Capatana, capitanul gazdelor, incearca sutul de la distanta. Respinge Figueiredo in corner.

77'

Cojocaru respinge de pe linia portii pentru a doua oara in acest meci la sutul lui Caiado.

76'

Matan patrunde in careu si trimite in fata portii. Respinge Viera.

52'

Centrare din alergare de pe flancul drept si Figueiredo respinge in corner.

46'

A inceput repriza secunda.

18:21

Pauza la Sibiu.

40'

Un gol anulat gazdelor pentru un offside la Debeljuh.

35'

Minge respinsa in lateral de Cojocaru.

34'

1-0 Hermannstadt
Centrare a lui Caiado din dreapta si Yazalde reia din prima in stanga portarului.

22'

Sut din actiune a lui Debeljuh. Retine Cojocaru in doi timpi.

21'

Matan cauta poarta cu un sut din lovitura libera. Respinge Figueiredo in corner.

16'

Reluarile TV arata ca mai devreme mingea nu a trecut linia portii. Asadar decizie corecta a arbitrilor.

13'

Tabela ramane 0-0 dupa reluarea lui Jo Santos. Mingea a fost respinsa la limita de portarul oaspetilor.

12'

Ilfovenii domina jocul pana in acest minut, fara a avea vreo ocazie de gol.

7'

Corner pentru Hermannstadt la interventia lui Pascanu. Faza ramane fara rezultat.

6'

Partida este reluata in cele din urma cu o degajare a lui Figueiredo.

4'

Jocul este oprit pentru o accidentare a lui Caiado. Acesta sangereaza puternic.

3'

Primul corner al meciului apartine oaspetilor.

1'

A inceput meciul de la Sibiu.

17:18

Hermannstadt: 13. Cristiano – 15. Vodă, 12. Viera, 4. I. Stoica, 25. Opruț – 10. Caiado, 6. Rimane, 52. R. Pires, 77. Jo Santos – 27. Debeljuh, 28. Yazalde.

Voluntari: 95. Cojocaru – 89. Struna, 6. Pașcanu, 32. Kocic, 23. A. Vlad – 11. Căpățână, 21. De Lucas – 98. Costin, 10. Mățan, 8. I. Gheorghe – 20. Țîră.

Arbitru: Horațiu Feșnic.

17:18

Avancronica

Cele două echipe s-au mai întâlnit de șapte ori în principala competiţie internă, un joc a fost câştigat de sibieni, trei de către ilfoveni, iar alte trei partide s-au terminat la egalitate.

Cea mai recentă întâlnire directă: 9 martie 2020, FC Voluntari - FC Hermannstadt 1-1, goluri înscrise de Alexandru Paşcanu, respectiv Ousmane Viera.