1
0
Sepsi

Asa am trait Hermannstadt - Sepsi 1-0

Am transmis live text in aceasta pagina meciul Hermannstadt - Sepsi Sf.Gheorghe din prima etapa a noului sezon de Liga 1 Betano.Apasati aici pentru live video

19:53

90'

Ursu trimite slab cu capul pe langa poarta sibienilor.

89'

Ultima schimbare la gazde: intra Tsoumou in locul lui Rusu.

89'

Bulgarul Velev suteaza de la distanta. Minge retinuta de Cabuz.

82'

Blanaru, autorul unicului gol de pana acum, ii lasa locul lui Hergheligiu in tabara gazdelor.

68'

Curtean ii lasa locul lui Nkololo, jucator cu prenumele Michael Jordan!

59'

Sepsi trece pe langa egalare la sutul lui Tandia blocat in extremis de Cabuz la coltul scurt.

53'

Moura intra in locul lui Fulop la Sepsi. Debut in Liga 1 pentru brazilian.

48'

Cabuz retine sutul lui Simonovski.

46'

18:48

Pauza in meciul de la Targu Mures.

31'

Prosser suteaza peste poarta sibiana dintr-o lovitura libera.

24'

Centrare a lui Petrescu si mingea cade pe transversala portii celor de la Sepsi.

22'

Doua cornere la rand pentru Sepsi, care iese mai mult la joc dupa incasarea golului.

20'

Antonov vede primul galben al meciului. Acesta a ajuns la Hermannstadt de la Rudar Velenje, adversara celor de la FCSB in turul 2 preliminar al Europa League.

18'

Parvulescu intervine la limita asupra lui Prosser in interiorul careului si sibienii scapa de penalty.

11'

Gol Blanaru!

Hermannstadt marcheaza primul gol din istorie in Liga 1. Curtean centreaza din corner, Dalbea recentreaza in fata portii si Blanaru reia cu capul in poarta.

1'

A inceput meciul care se disputa la Targu Mures. Arena din Sibiu este momentan in reconstructie.

0'

Hermannstadt: Cabuz - Alexandru Coman, Catalin Pârvulescu, Alexandru Dandea, D. Tătar - Răzvan Dâlbea, Ilja Antonov - I. Petrescu, Bogdan Rusu, Al. Curtean - Blănaru.

Sepsi: Niczuly - Drãghici, Ursu, Jovanovici, Sato - Velev, Vasvari - Prosser, Fülöp,Tandia - Simonovski

11:04

Ultima infrangere pentru Hermannstadt pe teren propriu dateaza din martie 2017 la un meci de Liga 3 cu ASA Tg.Mures II.

11:03

Hermannstadt a promovat de pe locul al doilea, la fel cum s-a intamplat si cu Sepsi in urma cu doua sezoane. Echipa din Sibiu a suferit o singura infrangere in 38 de meciuri si a avut cea mai buna aparare, doar 13 goluri primite.

11:02

Echipa pregatita de Alexandru Pelici a reusit doua promovari consecutive, iar sezonul precedent a ajuns pana in finala Cupei Romaniei. Prima echipa de esalon secund dupa 36 ani in finala Cupei.