FCSB - Hermannstadt 5-0. Scorul etapei!

Sursă foto: facebook.com/FCSBOfficial

FCSB a facut scorul etapei, 5-0, pe teren propriu cu Hermannstadt in epilogul etapei a 8-a in CASA Liga 1.

Au marcat pentru formatia ros-albastra Iulian Cristea '3, Man '15, Buş '32, Moruţan '34, Tănase '72.

Cristea a deschis scorul cu un sut din cadere dintr-o pozitie usor lateral dreapta. Un sut pe sus la coltul lung. Un gol venit dupa doar trei minute.

Man a majorat in minutul 20 avantajul ros-albastrilor cu un sut in poarta goala, dupa ce i-a driblat pe Vieira si Figueiredo.

In minutul 32 Bus a marcat primul gol in tricoul FCSB dupa ce a scapat pe contraatac la o eroare comisa de Vieira.

Doua minute mai tarziu Man a centrat in fata portii si Morutan a impins o simpla formalitate.

Tanase a inchis tabela in minutul 72 cu o reluare din fata portii, dupa ce tot el sutase la poarta si Figueiredo respinsese in fata.

Caseta tehnica:

FCSB: Vlad - Creţu (Ov. Popescu '81), Cristea, Miron, Panţîru (Briceag '73) - Tănase (Oaidă '73), Simion (Şut '65), Vînă - Man, Buş (C. Dumitru '46), Moruţan. Antrenor Anton Petrea;

Hermannstadt: Figueiredo - Scarlatache (Bastos '59), Viera, I. Stoica, Opruţ - Caiado, Dâlbea (Alhassan '58), Pires (Fortes '58), Florică (Addae '5) - David Mayoral, Joalisson (Mustivar '75). Antrenor Ruben Albes.

Cartonaşe galebene: Vînă '83 / Dâlbea '7, Viera '39, Alhassan '83.

Arbitri: Horaţiu Feşnic - Mircea Orbuleţ şi Daniel Mitruţi - George Cătălin Găman;