1
CFR Cluj
Dimitrov 45'

Asa am trait FCSB - CFR Cluj

Am transmis live text in aceasta pagina duelul FCSB - CFR Cluj, meci programat la Buzau in ultima etapa a sezonului din Liga 1.

23:24

Final de meci.

88'

Gol Sut!

Sut inscrie pentru 3-1 cu o lovitura de cap din sase metri.

84'

Tanase cade in marginea careului advers la o interventie a lui Hoban. Nu se acorda nimic.

71'

Vali Gheorghe se alege cu un galben dupa o talpa pusa lui Petrila.

63'

Gol Sut!

FCSB revine la conducere dupa o executie spectaculoasa a lui Sut din afara careului.

57'

Deac suteaza pe langa poarta. Mingea e deviata in corner.

55'

Interventie decisiva a lui Radunovic asupra lui Dugandzic.

46'

A inceput partea secunda.

22:18

1-1 dupa primele 45 de minute la Buzau.

45'

Balgradean respinge peste poarta lovitura de cap a lui Olaru. A fost ultima faza a reprizei.

45'

Bulgarul de 25 de ani nu mai jucase niciun minut pentru CFR in actualul sezon.

45'

Gol Dimitrov!

CFR Cluj egaleaza prin Dimitrov. Lovitura de cap din sase metri liber de orice marcaj.

45'

Cristea respinge in corner la un duel unu contra unu cu fostul dinamovist Costache.

42'

Sansa de gol pentru FCSB ratata de Oaida. Reluare din fata portii peste.

35'

Bara i-a salvat pe cei de la FCSB la sutul lui Hoban din afara careului. Mingea a revenit la Petrila care a marcat, dar golul a fost invalidat pentru o pozitie mare de offside.

33'

Octavian Popescu incearca sutul din afara careului. Executie slaba de aceasta data.

29'

Gol Oct.Popescu!

FCSB deschide scorul prin Octavian Popescu. Sut in forta din marginea careului din centrarea lui Ovidiu Popescu.

25'

Centrare a lui Ovidiu Popescu prea tare pentru a fi ajunsa de Tanase.

24'

Deac surprins in offside.

20'

Balgradean respinge cu o mana in corner incercarea de lob a lui Ovidiu Popescu.

1'

A inceput meciul de la Buzau.

0'

FCSB: 32 Tarnovanu - 23 Ov.Popescu, 17 Cristea, 4 Miron, 33 Radunovic - 27 Olaru, 8 Sut, 26 Oaida - 98 Cordea, 10 Tanase, 9 Oct.Popescu.

CFR Cluj: 34 Balgradean - 23 Balan, 44 Yuri Matias, 5 Dimitrov, 96 Stefan - 10 Deac, 28 Hoban, 40 Cvek - 18 Costache, 17 Dugandzic, 27 Petrila.

13:37

Avancronica

Cele două echipe s-au mai întâlnit de 65 de ori în principala competiţie internă, de 23 de ori s-au impus bucureştenii, de 18 ori au câştigat clujenii, iar alte 24 de jocuri s-au terminat la egalitate.

Cea mai recentă întâlnire directă: 17 aprilie 2022, CFR Cluj - FCSB 0-1, gol înscris de Octavian Popescu.