1
0
CFR Cluj

Asa am trait FCSB - CFR Cluj 1-0. Gol fabulos Teixeira!

De la 20:30 am transmis duelul primelor doua clasate din Liga 1 Betano in acest sezon: FCSB - CFR Cluj.
Nu ai TV? Apasa aici pentru a vedea live video meciul

22:23

Final de partida si de sezon pentru cele doua echipe.

81'

Mare ocazie pentru CFR la centrarea lui Moutinho in fata portii pentru un Omrani care rateaza de putin intalnirea cu balonul.

74'

Arlauskis respinge in extremis sutul lui Morais din marginea careului.

54'

Gol Teixeira!

Gol fabulos marcat de Teixeira cu o executie acrobatica. O foarfeca laterala din centrarea lui Benzar.

50'

Penalty ratat de Ioan Hora. Mingea a lovit transversala si dupa o prima reluare pare ca a trecut linia portii. Fara tehnologie video arbitrul e suveran si decizia e ca nu a fost gol!

49'

Man cade in careul CFR-ului si Iulian Calin dicteaza lovitura de la 11 metri.

46'

Start de repriza secunda.

21:18

Prima repriza s-a incheiat dupa o lovitura libera executata de oaspeti. Vlad a respins balonul.

40'

Minge grea respinsa de Arlauskis peste bara la lovitura de cap a lui Coman.

33'

Minge din dreapta pe jos la Hora. Reluare in bratele lui Arlauskis.

30'

Vlad retine cu sansa reluarea cu capul a lui Costache dupa un corner.

23'

Minge pe jos pentru Hora. Sut telefonat in bratele lui Arlauskis.

23'

Vlad iese gresit din poarta si Djokovic trimite putin pe langa poarta.

15'

Boli trimite cu capul si mingea loveste transversala.

14'

Teixeira se dovedeste egoist la o faza in careul advers si trimite peste poarta.

9'

Centrare a lui Djokovic pentru Omrani. Reluare pe langa poarta, insa de la margine fanionul era sus pentru un offside.

4'

Replica celor de la FCSB vine din partea lui Hora. Prinde portarul Arlauskis.

3'

Ocazie pentru CFR Cluj la patrunderea lui Djokovic. Un sut in forta blocat de Vlad.

1'

A inceput meciul.

0'

FCSB: Vlad - Benzar, Cristea, Bălaşa, Morais - Nedelcu, Teixeira - Man, Tănase, F. Coman - Hora;

CFR Cluj: Arlauskis - Manea, A. Mureşan, Boli, Peteleu - Males, Hoban, Djokovic - Costache, Omrani, Păun.

12:14

Se întâlnesc formaţiile cu cele mai bune atacuri din acest sezon, FCSB - 66 de goluri marcate, CFR - 54 de rueşite.

Un singur succes au reuşit bucureştenii în precedentele 13 dispute cu ardelenii (12 martie 2017, FCSB - CFR 2-0), în rest au fost nouă remize şi trei ale victorii CFR, printre care se numără şi cea din ultimul meci jucat în Bucureşti (22 decembrie 2018, FCSB - CFR Cluj 0-2).