2
Academica Clinceni
Cascini 89' Omoh 45'

Asa am trait FCSB - Academica Clinceni 3-2

Asa am trait live text in aceasta pagina meciul FCSB - Academica Clinceni, partida programata in etapa a 10-a din CASA Liga 1.

90'

Bara se opune la reluarea lui Ianis Stoica. Faza la care Dobre era batut.

89'

Gol Cascini!

Academica reduce din diferenta dupa un corner. Chandarov a castigat duelul aerian cu Radunovic si Cascini marcheaza de langa bara a doua.

83'

Centrare din lovitura libera, Vinicius reia cu capul pe poarta. Respinge Dobre in fata si Stoica trimite in poarta. Fanion ridicat sus pentru o pozitie afara din joc la Vinicius.

68'

Budescu se pregateste sa intre in teren pentru FCSB.

67'

Gol Stoica!

Ianis Stoica profita de o neintelegere intre Dobre si Patriche si marcheaza cu exteriorul din 16 metri epntru 3-1.

65'

Ianis Stoica faulteaza in atac si primeste cartonasul galben.

62'

V.Gheorghe scapa singur in careul oaspetilor si portarul Dobre intervine salvator. Corner pentru FCSB.

46'

S-a reluat meciul de la 2-1.

21:49

Pauza pe Arena Nationala.

45'

Gol Omoh!

Olaru paseaza la un adversar pe faza de constructie, mingea ajunge la Omoh care il invinge pe Vlad cu un sut de la 35 de metri aproximativ.

13'

Parvulescu il incearca pe Vlad cu un sut de la distanta.

11'

Sut (FCSB) este primul jucator care a primit cartonasul galben.

10'

Gol Vinicius!

Centrare din corner, Cristea prelungeste pentru Vinicius si acesta marcheaza cu latul.

9'

Cordea suteaza pe coltul scurt. Respinge in corner portarul Dobre.

4'

Gol Keseru!

FCSB deschide rapid scorul prin Claudiu Keseru. Finalizare cu lob superb.

1'

A inceput meciul.

0'

FCSB: Vlad - Creţu, Cristea, Vinicius, Radunovic - Cordea, Olaru, Şut - Stoica, Keşeru, V.Gheorghe.

Academica Clinceni: Dobre - Achim, Bilali, Patriche, Pîrvulescu - Moulin, Cascini - Cioiu, Chandarov, De Amorim - Omoh.