2
Craiova
Koljic 15' Cicaldau 9'

Asa am trait FC Arges - Craiova

Unul dintre duelurile de traditie din fotbalul romanesc le-a adus fata in fata pe FC Arges si Universitatea Craiova. Meciul din Trivale a fost live text pe onlinesport.ro

22:53

88'

Gol Honciu!

FC Arges reduce din diferenta prin Honciu cu un sut in forta din interiorul careului. Apararea Craiovei si-a luat concediu la aceasta faza.

86'

Mihaila patrunde in viteza si trimite peste poarta din marginea careului.

82'

Musat patrunde in careu si-l pune la incercare pe Pigliacelli. Respinge in corner portarul italian.

80'

Koljic trimite pe langa poarta dintr-o lovitura libera la care portarul Croitoru ramasese spectator.

77'

Leca se alege cu un galben pentru un fault clasic din spate asupra lui Bancu.

77'

Nistor ajunge in careu, dar se precipita si scoate in cele din urma mingea la margine.

72'

Honciu trage peste poarta dintr-o lovitura libera.

64'

Croitoru respinge sutul lui Nistor.

64'

Tofan centreaza in bratele lui Pigliacelli.

58'

Barbut in locul lui Bairam la Craiova.

57'

Sansa de 3-0 ratata de Koljic dupa o lovitura de la colt. Mingea l-a sters putin pe Leca.

46'

Honciu in locul lui Serban la gazde din debutul reprizei.

21:50

Pauza in Trivale. FC Arges a echilibrat jocul pe finalul reprizei, dupa ce oltenii au lovit decisiv de doua ori in primele 15 minute.

45'

Malele nu gaseste poarta dintr-o pozitie ideala. Ratarea meciului, fara doar si poate.

28'

Prepelita suteaza in bratele lui Pigliacelli.

24'

Balasa opreste contraatacul gazdelor purtat de Blejdea.

15'

Gol Koljic!

Craiova se desprinde la 2-0. Puternicul Koljic scutura plasa cu un sut in forta. Golul cu numarul sase in cinci etape. Koljic este jucatorul inceputului de sezon in CASA Liga 1.

13'

Koljic trimite pe langa poarta din 16 metri dupa o preluare pe piept la pasa lui Cicaldau.

11'

Pigliacelli respinge capul lui Malele. Fanion ridicat de la margine pentru un offside.

9'

Gol Cicaldau!

Craiova deschide scorul prin Cicaldau. Centrare din dreapta si reluare cu capul din sase metri.

7'

Fault in atac la Balasa. Meciul este oprit de centralul Lucian Rusandu.

6'

Nistor intervine decisiv in fata lui Malele. Corner pentru FC Arges.

1'

A inceput meciul din Trivale,

0'

FC Argeş: Croitoru - Tofan, Leca, Deslandes, Muşat - Grecu, Prepeliţă, Meza Colli, Şerban, Cozma - Malele.

Craiova: Pigliacelli - Vlădoiu, M. Constantin, Bălasa, Bancu - Nistor, Cicâldău, Bic - Ivan, Koljic, Baiaram.

11:24

Avancronica

Ionuţ Badea şi Cristiano Bergodi s-au mai întâlnit o singură dată la nivelul Ligii 1, pe 6 mai 2009, atunci când Poli Iaşi, antrenată de tehnicianul italian, s-a impus pe teren propriu cu 4-0 în disputa cu FC Argeş.

FC Argeş este echipa cu cei mai mulţi jucători utilizaţi - 27. La polul opus se află chiar Universitatea Craiova, numai 16 fotbalişti cu minute în primele 4 runde.

O singură înfrângere au suferit oltenii pe teren advers în anul calendaristic 2020 (08 martie 2020, FCSB - Universitatea Craiova 4-1), în rest au șapte victorii.