1
Viitorul
Dragus 88'

Asa am trait Dunarea Calarasi - Viitorul 0-1

Etapa a 14-a a continuat, duminica dupa-amiaza, cu meciul dintre Dunarea Calarasi si Viitorul. Apasati aici pentru live video.

17:50

90'

Honciu aproape de golul egalizator. Cojocaru blocheaza reluarea de cap din centrul careului.

89'

Luchin intra in locul lui Ianis Hagi.

88'

Gol Dragus!

Minge pierduta in aparare de gazde si Viitorul deschide scorul prin Dragus.

84'

Baluta este avertizat pentru un fault in atac.

83'

Lovitura de cap a lui Dragus. O noua interventie decisiva din partea lui Straton.

82'

Sut foarte bun trimis de Ianis Hagi. Mingea se duce sub bara fara interventia decisiva a portarului Straton.

81'

Ispas incaseaza cartonasul galben pentru un fault asupra lui Ianis Hagi in marginea careului.

77'

Faza rapida a gazdelor cu minge in careu pentru Mediop. Apare Mladen la dublaj si respinge in afara terenului.

75'

Carnat centreaza periculos in fata portii, dar se fluiera fault in atac asupra lui de Nooijer.