1
FCSB
Tanase 45'

Asa am trait Dinamo - FCSB

Marele derby Dinamo - FCSB a fost live text in aceasta pagina, duminica seara, de la ora 20:00.

22:12

90'

Meciul este prelungit cu 4 minute!

85'

Rauta intra in locul lui Sin.

81'

Man patrunde in careul dinamovist si trimite prea tare pentru Gnohere.

80'

Popa trimite pe poarta. Piscitelli e acolo si retine sutul nu foarte puternic.

80'

Cretu obtine lovitura de la colt in duel cu Sin.

78'

Puljic intervine decisiv si il blocheaza pe Man aflat in cursa spre poarta dinamovista.

77'

Oaida il opreste prin fault pe Fabbrini. O noua lovitura libera pentru Dinamo.

71'

Jucatorii au revenit pe teren si partida va fi reluata in scurt timp.

67'

Man il opreste prin fault pe Fabbrini si este avertizat. Man va fi suspendat etapa urmatoare cu Chindia, in ultima etapa a sezonului regular.

66'

Ultima schimbare la FCSB: Gnohere in locul lui Coman.

65'

Ocazie uriasa ratata de Dinamo prin Sorescu. FCSB scapa fara gol in extremis, Balgradean si Soiledis blocand mingea.

65'

Anunt oficial: MECIUL ESTE INTRERUPT 10 MINUTE!

64'

Meciul este oprit. Toti jucatorii se retrag la vestiare!

63'

Starea lui Perovic este una stabila, acesta fiind in afara oricarui pericol la spital.

63'

Meciul este reluat de la centrul terenului cu FCSB in posesie. Este 2-1 pentru Dinamo dupa golul lui Lazar.

63'

Gol Lazar!

Dinamo revine la conducere prin Lazar din pasa lui Sorescu. O faza dezvoltata in flancul drept si o finalizare din sase metri.

59'

Abia intrat pe teren, Lazar vede cartonasul pentru un fault la Coman.

59'

Lazar in locul lui Moldoveanu (Dinamo).

58'

Man patrunde vijelios spre poarta adversa cu doi adversari in spate. Pierde in cele din urma posesia. Se joaca pe contre.

56'

Sut trimis de Popa peste poarta ros-albastrilor. Dinamo impinge liniile profitand de omul in plus pe teren.

53'

Sorescu suteaza peste poarta dintr-o lovitura libera.

53'

Planic pune piciorul si Fabbrini cade usor. Fesnic e pacalit de caderea italianului.

52'

Pe stadion sunt 26.000 de suporteri ai lui Dinamo si aproximativ 8.000 de suporteri ai ros-albastrilor.

50'

Planic urca in atac si cade in marginea careului. In cele din urma sarbul se ridica si reia partida.

46'

S-a reluat meciul. Doua modificari la FCSB: Popa in locul lui Morutan si Oaida in locul lui Olaru.

20:58

Fesnic pune capat unei reprize de 45+11 minute cu doua goluri, un penalty, o eliminare si o sperietura zdravana la accidentarea lui Perovic.

45'

Gol Tanase!

Executie impecabila a lui Tanase de la punctul cu var. Sut aproape de vinclu pentru 1-1.

45'

Man rateaza egalarea dupa o faza prelungita de atac. FCSB obtine cornerul si din acesta Planic scoate lovitura de la 11 metri in duel cu Filip.

45'

Cartonas rosu !

Fesnic revine si il elimina pe Cristea.
Popa intra in locul lui Perovic la Dinamo.

45'

sursa: captura foto Digi Sport

45'

Cristea scapa ieftin doar cu galben. E clar ca Fesnic n-a vazut faza!

44'

Perovic ramane intins in cercul de la centrul terenului dupa o lovitura incasata de la Cristea. Jucatorii ambelor fac semne disperate spre ambulante. Intra cele doua salvari.

39'

Vina, Popa si Nedelcu scosi la incalzire de Vintila.

37'

Gol Sin!

Dinamo deschide scorul prin Sin. Un sut formidabil cu stangul din lovitura libera. Mingea s-a dus la vinclu.

36'

Moldoveanu obtine lovitura libera in marginea careului stelist.

32'

Planic intra cu piciorul sus asupra lui Moldoveanu si nu este nici el iertat de Fesnic.

31'

Fabbrini nu scapa de avertisment.

30'

Jocul este oprit dupa un fault in atac al lui Fabbrini asupra lui Olaru.

29'

Olaru cade usor in duel cu Fabbrini si oaspetii solicita penalty. Nu se putea acorda pentru asa ceva.

27'

Coman trimite direct in bratele lui Piscitelli dintr-o lovitura libera.

24'

Sut trimis de Sorescu pe langa poarta celor de la FCSB.

23'

Corner

Probleme la un corner al celor de la FCSB. Coman este bombardat de suporterii dinamovisti aflati la tribuna a 2-a. Sunt suporterii din Peluza Sud. Coman executa de frica si trimite mingea in afara terenului. De la statia de amplificare suporterii sunt anuntati ca meciul va fi oprit la urmatorul moment de acest gen.

19'

Lovitura libera pentru Dinamo. Executa Sorescu pe jos, mingea ajunge la Perovic, dar recupereaza oaspetii si lanseaza contraatacul.

16'

Prima ocazie a meciului apartine celor de la FCSB. Coman scapa singur spre poarta dinamovista, are un moment in care ezita si trage pana la urma pe langa poarta.

14'

Cretu apare in ofensiva si trimite pe poarta din afara careului.

7'

Coman patrunde pana la limita terenului si trimite in bratele lui Piscitelli.

6'

Balgradean respinge mingea repusa in joc din coltul terenului si FCSB iese pe contraatac.

4'

Kostrna il blocheaza pe Coman si Dinamo dezvolta un atac in flancul stang. Intervine Tanase si trimite in afara terenului. Inceput energic de partida.

2'

Sin cade in duel cu Olaru. Nu se acorda decat un corner pentru FCSB. Morutan executa pe scurt, minge respinsa de Piscitelli si din nou Morutan trimite spre poarta.