1
CFR Cluj
Urko Vera 61'

Asa am trait CSU Craiova - CFR Cluj 2-1. Oltenii au terminat in zece

Unul dintre derby-urile etapei a 22-a din Liga 1 Betano s-a disputat pe noua arena din Craiova intre CS Universitatea si CFR Cluj, liderul campionatului. Click aici pentru live video legal.

22:28

Final de partida. Bucurie de nedescris in tribunele noului stadion Oblemenco.

90'

Cinci minute de prelungire.

89'

Urko Vera reia putin pe langa poarta.

80'

Cartonas rosu !

Baluta este eliminat pentru un fault asupra lui Culio. O intrare fara minge.

78'

Popa intra in locul lui Burlacu la Craiova.

74'

Calancea respinge cu o mana reluarea pe spate cu capul trimisa de Omrani. Corner pentru CFR.

69'

Rus trimite pe langa poarta, moment in care Petrescu il introduce pe Mailat in locul lui Paun.

64'

Sunt momente de presiune din partea celor de la CFR. Clujenii profita de golul marcat si cauta mai departe egalarea.

64'

Gustavo intra in locul lui Mitrita.

61'

Gol Urko Vera!

Urko Vera relanseaza partida cu un sut din interiorul careului dupa un corner.

60'

Craiova replica si Baluta suteaza in transversala.

59'

Paun cauta coltul lung cu un sut care ocoleste tara.

51'

Gol Mitrita!

Mitrita dubleaza avantajul Craiovei cu un sut formidabil din lovitura libera.

50'

Rus este avertizat pentru un fault la Mitrita.

46'

S-a reluat partida din Banie.

21:19

Se termina prima repriza.

45'

Gol Baluta!

Craiova deschide scorul prin Baluta, a carui lovitura de cap l-a surprins pe Arlauskis. Un pas la offside ratat de CFR la centrarea lui Kelic.

40'

Kelic avertizat pentru un fault in propria jumatate.

38'

Burlacu reia din unghi spre poarta. Nicio emotie pentru Arlauskis.

30'

Popov comite o gafa in propriul careu si Omrani a fost aproape sa profite.

26'

Culio trimite din alunecare pe langa poarta la o demarcare in careul Craiovei.

21'

Primul corner al CFR-ului ramane fara rezultat, desi mingea a cazut in careul oltenilro si a existat acolo o panica.

18'

Deac semnalizat in offside la pasa lunga trimisa de Rus.

11'

Inca un corner pentru Craiova, al treilea. Si acesta ramane fara rezultat pe tabela.

10'

Arlauskis respinge in extremis sutul de pe loc trimis de Mateiu cu exteriorul. Prima ocazie de pana acum.

9'

Jocul s-a asprit in ultimele minute, cu intrari la limita regulamentului de ambele parti.

4'

Paun incearca o centrare in careul oltenilor. Este blocat si apoi Culio faulteaza cu talpa inainte undeva in marginea terenului. Argentinianul este serios apostrofat de public.

3'

Craiova revine in atac si obtine un nou corner. Meciul incepe alert.

2'

Deac iese cu mingea la picior, dar intarzie pasa in flanc si este deposedat de Baluta.

1'

Corner

Mateiu obtine primul corner al meciului in secunda 49.

1'

Istvan Kovacs fluiera startul meciului din Banie.

20:32

Meciul a fost precedat de un moment de reculegere in memoria Regelui Mihai I al Romaniei.