1
Universitatea Craiova
Ivan 73'

Asa am trait Chindia Targoviste - Universitatea Craiova

Am transmis live text in aceasta pagina duelul dintre Chindia Targoviste si Universitatea Craiova. Partida se disputa la Ploiesti.

Cotele oferite de CASA Pariurilor
Chindia - 5.30 | Egal - 3.20 | Univ.Craiova - 1.85

22:22

83'

Florea a fost impins in careu, insa jocul e lasat sa continue.

83'

Bara ii salveaza pe cei de la Universitatea Craiova.

73'

Gol Ivan!

Craiova deshide scorul prin Andrei Ivan dupa o actiune din dreapta. Sut din careu, respinge Cabuz pana la acelasi Ivan care inscrie cu capul pe recuperare.

66'

Cabuz intervine decisiv la calcaiul lui Ivan.

51'

Popadiuc trage la poarta din interiorul careului. Mingea e respinsa in corner.

46'

Incepe repriza secunda.

18'

Penalty ratat de Nistor. Ramane 0-0.

18'

Capatina recupereaza mingea in jumatatea adversa, patrunde in adancime si suteaza pe langa poarta.

15'

Ivan obtine lovitura de la 11 metri in duel cu Celea.

1'

A inceput meciul.

0'

Chindia: Cabuz - Capusa, Celea, Iacob, Martac - Negut, Dulca, Popadiuc, Corbu - Serban, Florea.

Universitatea Craiova: Pigliacelli - Capatina, Gaman, Screciu, Bancu - Roguljic, Nistor, Houri - Cimpanu, Koljic, Ivan.

11:38

Avancronica

Chindia şi Universitatea Craiova s-au mai întâlnit de patru ori în principala competiţie internă, de două ori s-au impus târgoviştenii, un joc a fost câştigat de craioveni, iar o partidă s-a terminat la egalitate.

Primul meci a avut loc pe 28 iulie 2019, Universitatea Craiova - Chindia 1-0, marcator Mihai Roman II.

Cea mai recentă dispută directă: 27 februarie 2021, Chindia - Universitatea Craiova 1-0, gol înscris de Paul Iacob.

Emil Săndoi vs Laurenţiu Reghecampf în toate competiţiile: 3 jocuri - 3 victorii Reghecampf.

Chindia este echipa cu cele mai puţine pase precise din primele 12 etape, o medie de 245 pase corecte/meci. În schimb, Universitatea Craiova ocupă locul 2 la acest capitol, cu o medie de 472 pase corecte/meci.