2
0
Farul

Asa am trait Chindia - Farul

Etapa a 9-a din CASA Liga 1 a continuat, sambata, cu duelul Chindia - Farul. Partida s-a disputat la Ploiești.

16:22

90'

Betancor trimite pe poarta dintr-o lovitura libera la ultima faza a meciului. Respinge Cabuz si astfel se incheie partida.

87'

Corbu in locul lui Popa (Chindia).

84'

Gol Popa!

Chindia isi majoreaza avantajul prin acelasi Popa. Acesta a patruns pe contraatac si l-a invins pe Aioani cu un sut la coltul scurt.

77'

Prima schimbare la Chindia: Kocic in locul lui Cantave.

76'

Adi Petre in locul lui Purece (Farul).

72'

Actiune prelungita de atac a gazdelor. Negut suteaza in blocaj, mingea ramane la targovisteni.

69'

Alin Dobrosavlevici (Farul).

62'

Enes Sali rateaza o buna sansa pentru Farul. A abuzat de prea multe driblinguri.

61'

Ciobanu in locul lui Ganea (Farul).

55'

Andrei Artean (Farul).

46'

Trei schimbari la Farul: au intrat Sali, Mladen si Dobrosavlevici. Au iesit Pitu, Dussaut si Pires.

46'

A început repriza a doua.

15:16

Pauza la Ploiești.

45'

Negut șutează spre poarta. Mingea sterge bara.

40'

Gol Popa!

Ghita pierde duelul unu la unu cu Popa, acesta ramane singur cu portarul si-l învinge pe fostul sau coleg Aioani.

35'

Pasa lunga a lui Larie pentru Pitu, acesta prelungeste cu capul pentru Ganea. Sut pe langa poarta.

35'

Enes Sali scos la incalzire de Gheorghe Hagi.

34'

Preluare riscanta din partea lui Aioani.

26'

Fara adversar in marcaj, Ghita reia cu capul peste poarta.

25'

Ganea trimite in careu pentru Betancor. Spaniolul e blocat de Iacob.

24'

Faza fixa de la coltul terenului pentru Farul. Faza ramane fara rezultat.

11'

Inca un corner al gazdelor ramas fara rezultat.

9'

Larie respinge centrarea lui Negut. Corner pentru Chindia.

6'

Corner pentru Chindia. Cantave reia cu capul pe poarta. Retine Aioani.

1'

A inceput meciul de la Ploiești.

14:23

Chindia: Cabuz - Capusa, Celea, Iacob, Dinu - Dulca, Popadiuc - Negut, Serban, Cantave - Popa.

Farul: Aioani - Dussaut, Larie, Ghita, Boboc - Artean, Pires, Purece - Ganea, Betancor, Pitu.

12:58

Avancronica

Chindia şi Farul s-au mai întâlnit de șapte ori în principala competiţie internă, un joc a fost câştigat de dâmboviţeni, aptru de dobrogeni, iar alte două meciuri s-au terminat la egalitate.

Farul este fără succes în deplasare în acest sezon, palmaresul constănţenilor cuprinzând trei remize şi o partidă pierdută (13 august, CFR-Farul 1-0).

Cea mai recentă dispută directă din Liga 1: 14 mai 2021, Chindia - Viitorul 0-2, marcatori Aurelian Chiţu şi Jo Santos Oliveira.

Antrenorul Emil Săndoi este fără victorie pe prima scenă în duelurile cu Gheorghe Hagi, palmaresul acestuia cuprinzând o remiză şi patru înfrângeri.