1
0
Universitatea Craiova

Asa am trait CFR Cluj - Universitatea Craiova

Am transmis live text in aceasta pagina meciul CFR Cluj - Universitatea Craiova, ultima partida a etapei a 9-a in CASA Liga 1.

22:53

86'

Chipciu in locul lui Costache la CFR.

85'

Bancu suteaza mult pe langa poarta.

83'

Boateng in locul lui Paun.

79'

Vina suteaza pe langa poarta. Acesta a intrat in locul lui Ivan in minutul 74.

71'

Corner pentru CFR dupa o minge respinsa de Pigliacelli la lovitura de cap a lui Manea. Gazdele solicita penalty la o interventie neglijenta a lui Bancu. Manea are nevoie de ingrijiri in afara terenului.

64'

O schema a oltenilor cu mingea jucata in triunghi. Gustavo suteaza peste poarta.

63'

Houri obtine lovitura libera in preajma careului gazdelor. Nistor confisca mingea.

60'

Ivan respinge sutul lui Deac din lovitura libera.

58'

Deac obtine lovitura libera la jumatate de metru in afara careului. Bancu a faultat si a fost iertat de eliminare.

56'

Cimpanu ajunge in careul adversar si da la poarta. Mingea se duce pe langa. Acesta reclama un corner.

53'

Bancu il opreste pe Deac cu un procedeu din rugby. Un veritabil placaj in zona de la centrul terenului.

49'

Cimpanu trage din afara careului, mingea e deviata.

46'

A inceput repriza a doua cu o actiune periculoasa pentur poarta lui Pigliacelli. Sutul lui Costache din afara careului a fost respins in corner de Screciu.

21:47

Pauza in Gruia.

45'

Minge aruncata in careul oltenilor. Marcel Birsan opreste jocul pentru o pozitie de offside, dupa care pune capat primei reprize.

45'

Gustavo provoaca o lovitura libera in preajma propriului careu.

42'

Cimpanu a intrat in locul lui Mateiu (Craiova).

35'

Screciu (Craiova).

35'

Lovitura libera a celor de la CFR ramasa fara rezultat. Mingea trimisa spre careu a iesit in afara terenului.

35'

Screciu (Craiova) pentru un fault asupra lui Paun.

20'

Gol Burca!

CFR Cluj deschide scorul dupa o lovitura de la coltul terenului. Burca reia decisiv cu capul din sase metri.