2
0
Gaz Metan

Asa am trait CFR Cluj - Gaz Metan

CFR Cluj avea nevoie de trei puncte pentru a ramane in cursa pentru titlu. Meciul cu Gaz Metan a fost live text in aceasta pagina, luni seara, de la 20:30.

90'

Lovitura libera pentru oaspeti. Chamed suteaza pe langa poarta. Aceasta a fost ultima faza a meciului din Gruia.

85'

Discutie aprinsa la marginea terenului intre Ovidiu Hategan si Dan Petrescu.

49'

Gol Djokovic!

CFR Cluj isi dubleaza avantajul prin Djokovic. Un sut cu latul din interiorul careului.

39'

Gol Deac!

CFR Cluj deschide scorul prin Deac din penalty. Moura il faultase in careu pe Chipciu.

17'

Deac incearca sutul de la distanta. Retine portarul Plesca.

12'

Ocazie ratata de Gaz Metan prin Droppa. Sut din interiorul careului peste poarta.

11'

Rondon il faulteaza la centrul terenului pe Moura.

6'

Chipciu intra in locul tanarului Joca.

1'

A inceput meciul din Gruia.

0'

CFR Cluj: Arlauskis – Cr. Manea, Vinicius, Boli, Camora – Itu, Bordeianu, Djokovic – Deac, Rondon, Joca.

Gaz Metan Mediaș: Pleșca – Drăghici, Larie, Nielsen, Velisar – Droppa, Șt. Popa – Moura, N. Chamed, Trif – N. Cardoso.

14:26

Avancronica

Se întâlnesc echipele cu cele mai multe meciuri fără gol încasat: CFR - 19, Gaz Metan - 12.

Cele două echipe s-au mai întâlnit de 27 de ori în principala competiţie internă, de opt ori s-au impus clujenii, de cinci ori au câştigat medieşenii, iar alte 14 jocuri s-au terminat la egalitate.

Palmares cu CFR gazdă: 13 meciuri - 5 succese CFR - 7 remize - o victorie Gaz Metan.