5
0
FC Arges

Asa am trait CFR Cluj - FC Arges

Am transmis live text in aceasta pagina meciul CFR Cluj - FC Arges, ultima partida a etapei a 25-a in CASA Liga 1.

22:20

82'

Costache aproape de 6-0 cu un sut din afara careului. Mingea ocoleste de putin poarta.

78'

Gol Rondon!

Scorul capata proportii. Sut al lui Rondon usor deviat in poarta pentru 5-0. Balonul a intalnit si bara.

69'

Gol Costache!

Combinatie intre Costache si Omrani pentru golul de 4-0 al CFR-ului. Costache a finalizat cu un sut din sase metri.

48'

Gol Debeljuh!

Chipciu patrunde pe stanga in careu si paseaza decisiv pentru devierea lui Debeljuh. 3-0 pentru CFR Cluj!

46'

S-a reluat meciul din Gruia.

38'

Gol Deac!

CFR Cluj isi dubleaza avantajul prin acelasi Deac si din nou din penalty.

38'

Inca un penalty acordat de Sebastian Coltescu pentru un hent.

36'

Bordeianu il loveste cu bratul pe Meza Colli. O intrare dura de galben spre portocaliu.

35'

Gol Deac!

Deschidere de scor in Gruia. Deac a transformat de la punctul cu var pentru 1-0.

35'

Lovitura de la 11 metri pentru CFR Cluj. Paun confisca balonul pentru a executa.

13'

Paun intra in locul lui Gidea. Prima modificare a meciului.

5'

Sut al lui Costache deviat usor de portarul Greab in bara!

2'

Costache vede primul avertisment al meciului.

1'

A inceput meciul din Gruia.

0'

CFR Cluj: 34 Balgradean - 16 Susic, 3 Burcea, 55 Vinicius, 45 Camora - 10 Deac, 37 Bordeianu, 75 Gidea - 27 Chipciu, 22 Debeljuh, 18 Costache.

FC Arges: 12 Greab - 2 Tofan, 26 Maric, 5 Turda, 30 Musat - 4 Meza Colli, 8 Serban - 6 Pablo de Lucas, 21 Palic, 7 Dumitru - 11 Draghici.

12:48

Cele două echipe s-au mai întâlnit de 23 de ori în principala competiţie intenră, de 11 ori s-au impus clujenii, de șapte ori au câştigat piteştenii, iar alte cinci jocuri s-au terminat la egalitate.

Palmares cu CFR gazdă: 11 meciuri - 7 victorii CFR Cluj - 4 remize.

FC Arges este neinvinsa de 11 etape in Liga 1.