4
0
Chindia Targoviste

Asa am trait CFR Cluj - Chindia

Etapa a 17-a din Liga 1 a debutat, vineri seara, cu meciul dintre CFR Cluj si Chindia Targoviste, un duel intre fostii colegi de la echipa nationala, Dan Petrescu si Viorel Moldovan.

22:21

87'

Gol Camora!

CFR Cluj se desprinde la 4-0 prin sutul lui Camora la coltul lung.

80'

Gol Bordeianu!

Bordeianu face 3-0 cu un sut din afara careului.

72'

Yameogo pierde un balon in propriul careu si Bordeianu marcheaza pentru 2-0 cu bara.

64'

Bordeianu suteaza pe langa poarta. O minge din afara careului.

56'

Faza fixa a oaspetilor ramane fara rezultat, desi pozitia era una foarte buna.

55'

Dumiter obtine lovitura libera in marginea careului celor de la CFR la un duel cu Deac.

51'

Aioani intervine decisiv la sutul lui Deac, dupa care Costache reia peste poarta.

47'

La fel ca in prima repriza Camora semneaza prima ocazie pentru CFR Cluj. Sut din afara careului pe langa poarta.

46'

S-a reluat meciul. Continua sa ploua usor la Cluj. Terenul este impecabil.

21:18

Pauza in Gruia.

45'

Dumiter scapa din marcaj si reia periculos pe poarta gazdelor. Retine Arlauskis in doi timpi.

44'

Rata trimite de la distanta si-l obliga pe Arlauskis sa respinga peste poarta. Cea mai mare ocazie pentru Chindia in aceasta repriza.

43'

Greseala a lui Leca de care nu poate profita Omrani. Mare ocazie irosita de CFR Cluj.

3'

Gol Itu!

CFR Cluj deschide scorul prin Itu dupa o degajare la adversar a portarului Aioani.

1'

Prima ocazie vine dupa doar cateva zeci de secunde. Camora trimite pe poarta din 16 metri si Aioani intervine salvator.