4
0
Dinamo

Asa am trait Botosani - Dinamo

Duminica seara de la ora 20:00 am transmis live text in aceasta pagina meciul FC Botosani - Dinamo, partida din etapa a 18-a in CASA Liga 1.

21:50

90'

Un singur minut de prelungire.

90'

Esanu limiteaza proportiile scorului cu o interventie de zile la un sut din lovitura libera.

78'

Tiganasu trimite in fata portii si Touthou rateaza de putin reluarea in poarta.

64'

Gol Harut!

Fundasul Denis Harut marcheaza golul de 4-0 dupa o faza fixa de la coltul terenului.

52'

Hankic blocheaza sutul lui Moldoveanu. Dinamo aproape de gol.

46'

Start de repriza secunda.

37'

Gol Keyta!

Keyta transforma cu o executie sigura de la 11 metri. 3-0 pentru Botosani.

36'

PENALTY
Roman patrunde si obtine lovitura de la 11 metri in duel cu Ehmann.

23'

Gol Ongenda!

Botosani are 2-0 pe tabela dupa devierea lui Ongenda cu exteriorul din pasa lui Keyta.

21'

Dinamo rateaza egalarea prin Sorescu. Sut in forta respins de portarul Hankic.

15'

Fabbrini reia slab cu capul pe langa poarta gazdelor.

12'

Bejan (Dinamo) pentru un fault la centrul terenului.

12'

Roman in locul lui Caia la gazde.

5'

Florescu trimite putin pe langa poarta dinamovista dupa o patrundere in zona centrala.

3'

Aproape de 2-0 gazdele la patrunderea lui Al Mawas. Sirianul a scapat singur cu Esanu, a trecut de portarul dinamovist si a trimis in transversala.

1'

Gol Keyta!

Botosani deschide scorul in secunda 54! Reluare de langa bara a doua dupa o centrare in fata portii la o eroare a portarului Esanu.

1'

A inceput meciul de la Botosani.

0'

FC Botosani: 13 Hankic - 19 Patache, 2 Harut, 32 Seroni, 30 Tiganasu - 27 Florescu, 8 Rodriguez, 10 Ongenda - 99 Caia, 9 Al Mawas, 7 Keyta.

Dinamo: 12 Esanu - 22 Sorescu, 30 Bejan, 6 Ehmann, 3 Radu - 32 Cretu, 5 Rauta, 77 Achim, 31 Fabbrini - 9 Gueye, 19 Blejdea.

14:00

Avancronica

Cele două echipe s-au mai întâlnit de 19 ori în principala competiţie internă, fiecare şi-a trecut în cont câte șapte victorii, iar alte cinci meciuri s-au terminat la egalitate.

Palmares cu FC Botoşani gazdă: 9 jocuri - 5 victorii FC Botoşani - două remize - două succese Dinamo.

Dinamo este neînvinsă în ultimele trei partide jucate în deplasare pe prima scenă.

Bucureştenii au primit cel puţin un gol în șase dintre cele opt partide disputate în ediţia curentă pe teren advers.