3
CSM Poli Iasi
Cristea 80' Mendes 29' Jo Santos 21'

Asa am trait Botosani - CSM Poli Iasi 3-3

Etapa a 11-a din Liga 1 Betano a continuat, miercuri, cu meciul FC Botosani - CSM Poli Iasi, un derby local al Moldoveni. Click pentru streaming live
INFO: Toate meciurile din Liga 1 Betano se pot viziona online legal pe site-ul sponsorului campionatului. Iti trebuie un cont de membru si un sold de minimum 50 de bani (0,50 lei).

20:22

87'

Kizito trimite pe langa poarta mingea intoarsa de Badic.

80'

Gol Cristea!

Cristea transforma lovitura de la 11 metri si avem din nou egalitate.

80'

Penalty pentru ieseni obtinut de Sin.

77'

Incredibila ocazie ratata de Cisse din doi metri. Acesta reia peste poarta si semneaza una dintre cele mai mari ocazii din istoria fotbalului.

76'

Intra si Ciaccheri in locul lui Popa, autorul primului gol al partidei.

74'

Serediuc intra in locul lui Roman la Botosani.

71'

Vine replica iesenilor la sutul lui Jo Santos, insa brazilianul trimite peste poarta. Stoican isi pune mainile in cap.

71'

Morutan suteaza cu dreptul in bratele lui Koselev.

56'

Gol Bus!

Bus trage tare si pe centru pentru 3-2.

55'

Penalty acordat de centralul Coltescu dupa interventia lui Frasinescu asupra lui Bus.

46'

19:17

Pauza la Botosani dupa o repriza cu patru goluri.

33'

Gol anulat oaspetilor pentru un offside la Cristea.

32'

Bus trimite in careu pentru Morutan si acesta reia dintr-o bucata pe poarta. Prinde Koselev.

29'

Gol Mendes!

Iasiul egaleaza prin Mendes care patrunde la limita offside-ului pe un spatiu urias si il invinge pe Cobrea cu un sut pe jos.

21'

Gol Jo Santos!

Jo Santos reduce din diferenta cu o reluare din fata portii la centrarea lui Mendes din flancul stang.

10'

Gol Roman!

Roman majoreaza avantajul Botosaniului cu un sut deviat din afara careului. O minge deviata usor de Sin, jucatorului Iasiului.

6'

Gol Popa!

Botosaniul deschide scorul prin Popa cu o lovitura de cap. Acesta s-a aflat la capatul unei centrari din stanga si a plasat decisiv lovitura de cap pe langa un Koselev extrem de apatic.