1
CFR Cluj
Pereira 21'

Asa am trait Botosani - CFR Cluj

Cel mai asteptat meci al etapei a 20-a in Liga 1 se joaca intre FC Botosani si CFR Cluj, partida pe care oaspetii ar fi vrut sa o amane, insa gazdele n-au fost de acord. De aici si intriga meciului de duminica live text in aceasta pagina de la ora 17:30.

19:23

86'

Moussa in locul lui Roman. Acesta din urma e aplaudat la scena deschisa.

81'

Petrila intra in locul lui Golofca. Acesta aproape ca e ignorat total de Dan Petrescu. Nu poate uita Bursucul ratarea incredibila de mai devreme la 1-1.

80'

Talpa urata pusa de Djokovic la centrul terenului. Papa se tavaleste pe teren.

79'

Ce a incercat acolo Roman! Un sut de la mijlocul terenului. Fernandez e atent si retine.

78'

Miron vede cartonasul pentru o prostie. A refuzat sa le dea mingea celor de la CFR pentru o repunere.

71'

Gol Roman!

Centrare perfecta a lui Tiganasu din stanga si Roman reia cu capul in poarta pentru 2-1. Pascanu facut sah mat pe flancul drept al apararii CFR-ului.

68'

Primul galben incasat de Harut in actualul sezon.

67'

Golofca trimite spre poarta gazdelor. Mingea e deviata de Djokovic.

65'

Djokovic blocheaza sutul lui Ebenhofer. O noua faza de fixare din partea gazdelor.

59'

Rondon il lasa pe Golofca singur cu portarul. Fostul botosenean incearca scarita si mingea se duce in afara terenului. Dan Petrescu se pune in genunchi.

52'

Atac prelungit al gazdelor ca la handbal, cu mingea plimbata pe 16 metri. Totul se incheie cu zmeul inaltat de Papa.

51'

Ashkovski intra in careu si trimite mult pe langa poarta.

50'

Golofca se arunca in interiorul careului ca in bazin. Acesta acuza ca a fost calcat de Chindris si a fost! Marcel Barsan rateaza aceasta faza.

18:21

Pauza la Botosani.

40'

Sut trimis de Rondon din interiorul careului. Ramane 1-1.

21'

Gol Pereira!

Francezul Michael Pereira aduce egalarea pentru CFR Cluj cu o lovitura de cap din 6 metri.

14'

Gol Ashkovski!

Botosaniul deschide scorul prin Ashkovski. Reluare din sase metri care il pacaleste pe Fernandez.