0
0
Academica Clinceni

Asa am trait Botosani - Academica Clinceni

Duminica de la 16:30 am transmis live text meciul FC Botosani - Academica Clinceni in etapa a 4-a din CASA Liga 1.

18:27

90'

Patache apare in careu la o centrare din stanga si reia cu capul pe langa poarta.

90'

Lovitura libera pentru Botosani ramasa fara rezultat. Rezista in continuare apararea ilfovenilor.

69'

Rodriguez trimite in careu pentru Dugandzic. Iese portarul oaspetilor si retine din fata croatului.

56'

Patriche (Clinceni) vede cartonasul galben.

54'

Centrare din stanga pentru Dugandzic, acesta sterge pentru Ofosu care insa nu ajunge la minge.

46'

S-a reluat meciul de la 0-0.

33'

Patrundere a lui Seroni. Sut spre prima bara deviat in corner.

17'

Raspunde Botosaniul prin Keyta. O racheta trimisa de acesta care nu prinde poarta.

16'

Academica Clinceni rateaza deschiderea scorul prin capul lui Jutric. Apoi Pashov trimite pe langa poarta.

1'

A inceput meciul de la Botosani.

16:30

FC Botoșani: Hankic – Haruț, Chindriș, Șeroni, Țigănașu – Cîmpanu, Rodriguez, Babunski – Keyta, Dugandzic, Ofosu.

Academica Clinceni: Vâlceanu – Jutric, Gardoș, Patriche – Pashov, Sandu, Cebotaru, Dobrescu – Boiciuc, Chandarov.

13:54

Avancronica

Cele două echipe s-au mai întâlnit în principala competiţie internă doar în sezonul regulat precedent, când au încheiat de fiecare dată la egalitate, 2-2 pe „Municipalul" din Botoşani şi 1-1 la Clinceni.