1
0
FC Voluntari

Asa am trait Astra - Voluntari

Etapa a 16-a din Liga 1 a debutat, vineri seara, cu meciul Astra Giurgiu - FC Voluntari.

19:52

89'

Tounkara intra in locul lui Alibec, marcatorul singurului gol de pana acum.

86'

Din nou Simonovski la finalizare. Sut slab din 16-17 metri.

76'

Centrare perfecta din dreapta pentru Simonovski, insa atacantul macedonean trimite slab in bratele portarului Lazar.

74'

Executie cu efect incercata de Budescu din corner. Rimniceanu iese si respinge in fata.

69'

Gorobsov apare din linia a doua si incearca sutul la poarta. Blocheaza Dima.

61'

Centrare din dreapta si Matan trimite putin peste poarta. Inca o sansa pentru Voluntari, echipa care domina aceasta repriza secunda.

46'

18:49

Pauza in meciul de la Giurgiu.

32'

Rimniceanu respinge sutul lui Alibec dintr-o lovitura libera.

23'

Tamas il blocheaza decisiv pe Papazoglu demarcat in sase metri. Faza iminenta de gol.

20'

Bara Voluntari! Matan rateaza egalarea din pasa lui Gorobsov.

19'

Gol Alibec!

Astra deschide scorul prin Alibec dupa o faza rapida de contraatac pornita din propria jumatate de teren.

10'

Mare ocazie ratata de Alibec. Foarfeca incercata de atacantul Astrei, dar mingea e pe directia portarului si Rimniceanu blocheaza.