3
Gaz Metan Medias
Constantin 82' Rondon 64' 16'

Asa am trait Astra - Gaz Metan 4-3

Am transmis in aceasta pagina meciul Astra Giurgiu - Gaz Metan Medias din etapa a 24-a in Liga 1 Betano.

22:38

Final de meci, dar ce meci am avut la Giurgiu.

90'

Ce minge scoate Iliev in al treilea din cele patru minute de prelungiri. Un sut bomba expediat de Chamed dintr-o lovitura libera.

90'

Valentin Gheorghe putea inchide meciul, dar a tras slab in bratele lui Greab si Mediasul se arunca in atac.

89'

Galben incasat de Belu de la gazde.

85'

Sansa uriasa de 3-3 ratata de Rondon. In prima faza a blocat portarul Iliev, iar apoi atacantul din Venezueala a reluat pe langa poarta.

82'

Gol Constantin!

Gazul mai revine o data si Constantin reduce din diferenta cu o lovitura de cap. Al doilea gol primit de astrali dintr-o faza fixa de la coltul terenului.

79'

Erico primeste cartonasul galben pentru un fault in propria jumatate a terenului.

78'

Butean aruncat in lupta la Astra, in timp ce la oaspeti a intrat Ely Fernandes.

76'

Gol Moise!

Romario Moise aduce linistea in tabara gazdelor cu un gol de 4-2 marcat din afara careului.

67'

Iliev se opune in extremis golului la sutul lui Chamed. Corner pentru medieseni care sunt hotarati sa egaleze.

64'

Gol Rondon!

Rondon reuseste dubla si aduce egalarea pentru Gaz Metan cu o lovitura de cap dupa un corner.

61'

Incredibila ocazie ratata de Sirghi cu capul din cativa metri dupa o centrare venita din corner.

46'

Start de repriza secunda.

21:33

George Radulescu fluiera finalul primei reprize.

45'

Constantin suteaza peste poarta gazdelor dupa o actiune in flancul stang.

44'

Sut peste poarta trimis de Urko Vera. Spaniolul a prins curaj dupa golul marcat.

41'

Gol Urko Vera!

Urko Vera inscrie primul sau gol cu o reluare din fata portii, dupa ce intr-o prima faza Matei sutase in bara.

37'

Gol Matei!

Matei o aduce pe Astra in avantaj cu un sut din interiorul careului la coltul lung.

34'

Matei executa periculos o lovitura libera. Retine Greab cu ceva emotii.

34'

Erico urca in atac si se dovedeste temator in fata portii adverse a Gazului.

28'

Acelasi Olaru cauta coltul scurt si nimereste stalpul portii lui Iliev.

27'

Olaru rateaza incredibil din cativa metri. Mingea se duce pe langa poarta.

20'

Gol Balaure!

Balaure se demarca si egaleaza dupa a ramas singur cu portarul advers. Totul a pornit de la o degajare lunga din partea portarului Iliev.