1
CFR Cluj
Debeljuh 62' Crepulja (ag) 45'

Asa am trait Astra - CFR Cluj

Vineri, de la 21:00, am transmis live text in aceasta pagina meciul Astra Giurgiu - CFR Cluj din etapa a 4-a in CASA Liga 1.

22:54

90'

Petrila suteaza in bara dintr-o lovitura libera.

90'

Trei minute de prelungire.

89'

Hoban nu prinde poarta cu un sut din actiune.

62'

Gol Debeljuh!

Rondon centreaza din dreapta si Debeljuh pune capul pentru o reluare la coltul scurt.

46'

45'

Gol Crepulja (ag)!

Autogol incredibil "reusit" de Crepulja.

34'

Bara a lui Graovac dupa un corner, apoi Alibec aluneca in momentul finalizarii.

34'

Patrundere a lui Radut si sut la coltul scurt respins de Balgradean in corner.

32'

Astra rateaza deschiderea scorului prin Crepulja. Sut di n interiorul careului in blocaj.

28'

Paun patrunde in careu si suteaza pe coltul scurt. Retine Lazar.

22'

Minge lunga pentru Fatai. Acesta iese cu mingea in afara terenului.

21'

Contraatac pentru Astra cu Alibec in prim plan. Pasa pentru Fatai, dar acesta trage slab pe poarta.

19'

Graovac respinge din apropierea liniei portii sutul lui Itu. CFR tot mai aproape de gol.

17'

Paun scoate pentru sutul lui Costache. Acesta trage in blocaj.

12'

Rondon rateaza sutul spre poarta din 16 metri.

1'

Ocazie pentru CFR la centrarea o centrare din stanga. Itu reia cu capul pe langa poarta.

1'

A inceput meciul de la Giurgiu.

0'

Astra: Lazar - Bruno, Gravoac, Dima, Radunovic - Crepulja, Seto, Răduţ - Alibec, Zaharia, Fatai

CFR Cluj: Bălgrădean - Susic, Vinicius, Burcă, Camora - Hoban, Itu, Păun - Rondon, Debeljuh, Costache

14:43

Avancronica

Cele două echipe s-au mai întâlnit de 30 de ori în principala competiţie internă, de 4 ori au câştigat giurgiuvenii, de 17 ori s-au impus clujenii, iar alte 9 jocuri s-au terminat la egalitate.

8 dintre cele 17 victorii izbutite de CFR au fost reuşite în deplasare.

Un singur succes au reuşit giurgiuvenii în precedentele 20 jocuri din campionat (31 august 2019, Astra - CFR Cluj 3-2), interval în care s-au mai consemnat 5 remize şi 14 victorii ardelenii.