1
Astra
Krpic 69'

Asa am trait Academica Clinceni - Astra Giurgiu

Am transmis live text in aceasta pagina meciul Academica Clinceni - Astra Giurgiu din etapa a 25-a in CASA Liga 1.

16:52

90'

Sansa uriasa ratata de gazde prin bulgarul Chunchukov. Sutul acestuia din intoarcere trece putin pe langa poarta.

69'

Gol Krpic!

Astra egaleaza prin Krpic, jucator intrat in minutul 57 in locul lui italianului Montini.

43'

Gol Popa!

Academica deblocheaza tabela dupa o faza dezvoltata in flancul stang. Pirvulescu centreaza in careu, minge e respinsa cu capul pana la Popa care trimite din voleu pentru 1-0.

5'

S-a incheiat meciul pentru jucatorii U21. Pahontu de la oaspeti si Longher de la gazde au iesit dupa doar cinci minute in teren.

1'

Horatiu Fesnic fluiera startul meciului de la Clinceni.

14:55

Academica: 1 Vilceanu – 3 Achim, 5 Gardos, 29 Patriche, 22 Pirvulescu – 25 Cordea, 24 Cascini, 37 Cebotaru, 77 Popa  - 23 Chunchukov, 45 Longher.

Astra: 1 Lazar – 28 Raspopovic, 25 Gaman, 4 Graovac, 20 Bruno – 44 Pahontu, 91 Boe-Kane, 21 Crepulja – 77 Stahl, 43 Montini, 11 V.Gheorghe.

14:54

Meciul tur a fost castigat de Academica Clinceni, scor 2-0.

Aceasta dupa ce sezonul anterior Astra obtinuse patru puncte in confruntarile cu ilfovenii.

Academica vine dupa doua remize la rand dupa ce a invins-o pe FCSB chiar la Bucuresti.

Astra are patru victorii in ultimele cinci meciuri in toate competitiile.

Giurgiuvenii au doua victorii la rand in campionat, 3-2 cu Poli Iasi in deplasare si 2-0 cu Dinamo pe teren propriu.