Latovlevici aduce victoria pentru CFR Cluj in deplasare cu Academica Clinceni

Fundasul stanga a marcat cu trei minute inaintea finalului golul prin care CFR Cluj a castigat la Calarasi cu Academica Clinceni, scor 2-1.

Petrila a deschis scorul in minutul 61 din pasa lui Paun cu o reluare din interiorul careului sub bara.

Gazdele au restabilit egalitatea dupa opt minute dintr-un penalty transformat de Cascini.

Lovitura de la 11 metri a fost dictata dupa ce Deac l-a busculat in propriul careu pe Patriche.

In minutul 75, CFR Cluj a avut o bara la sutul lui Rodriguez din afara careului.

De retinut si debutul lui Alibec la CFR Cluj. Acesta a intrat din minutul 71 in locul lui Debeljuh.

Academica Clinceni: Au. Păun – Fl. Achim, Bilali, Patriche, Nechita – Cascini (Chandarov ’89), Moulin (Ventura ’66) – Cioiu (Longher ‘90+2), Vanzo, Kazlauskas (William ’66) – Vellios (Gavra ’66). Antrenor: Ilie Poenaru.

CFR Cluj: Bălgrădean – Cr. Manea, Cestor, Bouhenna (Ciobotariu ’22), Latovlevici – Tahiri (Sigurjonsson ‘46), J. Rodriguez, C. Deac – Petrila, Debeljuh (Alibec ’70), A. Păun (Chipciu ’83). Antrenor: Marius Şumudică.

Cartonaşe galbene: Holzmann ’51, Patriche ’63, Vanzo ‘79 / Rodriguez ’12, Deac ’68, Păun ’81, Chipciu ’83.

Arbitru: Lucian Rusandu.