Hermannstadt ajunge pe trei in playout dupa victoria cu Voluntari

Echipa sibiana a castigat, cu 2-1, meciul disputat sambata dupa-amiaza pe teren propriu contra celor de la FC Voluntari, singura echipa neinvinsa in playout pana acum.

Yazalde a deschis scorul in minutul 34 cu o reluare din interiorul careului fara preluare la o centrare a lui Caiado de pe flancul drept.

Acelasi Yazalde a punctat pentru 2-0 in minutul 81 dupa o noua centrare de pe dreapta. Finalizarea a fost de aceasta data cu capul.

Eric de Oliveira a aprins finalul partidei cu un gol marcat din lovitura libera in minutul 90.

Portarul Cojocaru a avut doua interventii fabuloase in fiecare dintre reprize, respingand de fiecare data de pe linia portii.

Hermannstadt: Cristiano – Vodă (Almeida ’28), Viera, I. Stoica, Opruţ – Caiado (Bălan ’83), Rimane (Dâlbea ’70), R. Pires, Jo Santos – Debeljuh (Petrescu ’83), Yazalde (Buşu ’83). Antrenor: Ruben Albes.

FC Voluntari: Cojocaru – Struna, Paşcanu, Achim, Kocic (A. Vlad ’77) – Căpăţână, De Lucas – Costin (Simonovski ’46), Măţan (Eric ’81), I. Gheorghe (Laidouni ’68) – Ţîră (Tudorie ’68). Antrenor: Mihai Teja.

Cartonaşe galbene: Jo Santos ’35 , Debeljuh ’50, Stoica '90+5 / De Lucas ’67, Struna ’74, Căpăţână ‘74.

Arbitri: Horaţiu Feşnic - Vasile Marinescu, Mircea Orbuleţ - Mircea Ardelean.