Gaz Metan provoaca prima infrangere lui Dinamo in playout

Echipa pregatita de Edi Iordanescu a intors scorul si a castigat, cu 2-1, duminica seara, in etapa a 2-a din playout.

Dinamo a deschis scorul repede prin grecul Papazoglu in minutul 4, dar bucurestenii nu s-au bucurat prea mult de avantajul de pe tabela.

Gaz Metan avea sa egaleze sapte minute mai tarziu prin Rondon dupa o patrundere a acestuia singur in careul dinamovist.

Mediasul a trecut in avantaj dupa pauza, in minutul 58, prin Caiado, gazdele reusind sa tina de rezultat pana la final.

Pentru Gaz Metan este a doua victorie consecutiva in playout, echipa lui Iordanescu trecand la conducerea clasamentului.

Dinamo coboara pe trei dupa primul esec din playout.

Asa am trait Gaz Metan - Dinamo 2-1 in playout

Gaz Metan: Pleşca - Creţu, Pereira, Larie, Buşu - Fofana, Luis Aurelio - Olaru (Mailat '56), Caiado (Yazalde '75), Chamed - Rondon (Ivanov '69). Antrenor Edward Iordănescu;

Dinamo: Mandanda - Sorescu, Klimavicius, Grigore (Dussaut '74), Mustoe (N'Diaye '57) - I. Filip - Montini (D. Popa '78), R. Jaadi, Nistor, Aliji - Papazoglou. Antrenor Mircea Rednic.

Cartonaşe galbene: Creţu ' 48, Buşu '65 / R. Jaadi '34, Kilmavicius '56

Arbitru: Marian Barbu.