Gaz Metan Medias adanceste criza de la Viitorul

Victorie la limita, scor 2-1 (1-0), obtinuta de Gaz Metan Medias pe teren propriu, duminica, in etapa a 3-a din Liga 1, contra celor de la Viitorul Constanta.

Gazdele au deschis scorul prin Munteanu in minutul 17 la o patrundere a acestuia in interiorul careuliu.

Au urmat doua interventii decisive ale portarului Plesca in fata lui Chitu si Tanase, dupa care a fost randul lui Buzbuchi sa se remarce la cealalta poarta. Zaharia a sutat din afara careului si portarul celor de la Viitorul a respins spectaculos.

In cele din urma Viitorul a egalat scorul in minutul 73 prin fundasul Tiru printr-o lovitura de cap la o centrare de pe partea dreapta.

Cu cinci minute inaintea finalului gazdele au marcat golul victoriei prin Lullaku, jucator care a profitat de o minge venita de la adversar pentru a ramane singur cu Buzbuchi si a inscrie golul cu numarul 16 in Liga 1.

Pentru Gaz Metan este a doua victorie in trei etape, in timp ce Viitorul ajunge la doua infrangeri la rand si ramane doar cu cele trei puncte obtinute in prima runda pe terenul din Voluntari.