FCSB, definitia dezastrului dupa 0-4 cu Gaz Metan Medias

Sursă foto: facebook.com/FCSBOfficial

Ceea ce se spera a fi un nou inceput pentru FCSB, un restart in campionat, s-a transformat duminica seara intr-un veritabil dezastru.

FCSB a fost pur si simplu executata in public de Gaz Metan Medias, cu 4-0, si ajunge la cinci infrangeri consecutive in Liga 1.

Daca Dinamo o invinge luni seara pe Hermannstadt, atunci formatia lui Gigi Becali va prelua lanterna rosie in clasament, ceea ce pare incredibil, dar este cat se poate de adevarat.

Gaz Metan a deschis scorul in minutul 18 prin Olaru, dupa un sut din lovitura libera respins in fata de Vlad.

Acesta a fost ulterior schimbat cu Balgradean dupa ce s-a accidentat la un duel pentru balon.

In minutul 37 cei de la FCSB au ratat egalarea prin Moutinho, jucator care a trimis in bara.

La ultima faza a reprizei inaugurale Bus de la Gaz Metan a ratat singur cu toata poarta goala in fata.

Partea secunda a inceput cu o mare ocazie ratata de gazde prin Cardoso. Acesta a trimis in bara, apoi mingea a ajuns cu sansa in bratele lui Balgradean.

In minutul 56 Balgradean a gafat incredibil cu o preluare larga la o pasa inapoi, iar apoi a provocat lovitura de la 11 metri in duel cu Bus.

Marius Constantin a transformat de la punctul cu var pentru 2-0 in minutul 58.

Iulian Cristea a primit al doilea galben si a fost eliminat in minutul 64, faza la care gazdele au primit un nou penalty.

De aceasta data Cardoso a transformat si din minutul 65 Gaz Metan avea un categoric 3-0 pe tabela.

Inca un rosu in tabara celor de la FCSB vazut de fundasul bulgar Bozhidar Chorbadzhiyski, jucator aflat chiar la debut.

Velisar a inchis tabela consfintind rezultatul final in minutul 85 cu un sut spectaculos din interiorul careului.