FC Voluntari revine pe podium dupa victoria de la Craiova cu FCU 1948

Echipa ilfoveana s-a impus, cu 2-0 (0-0), intr-un meci programat in etapa a 18-a din CASA Liga 1.

Gabriel Tamas a deschis scorul, in minutul 81, cu o lovitura de cap dupa centrarea lui Vadim Rata din corner.

Patru minute mai tarziu ilfovenii au lovit inca o data prin Ion Gheorghe, securizand cele trei puncte.

Echipa lui Eugen Trica a ratat in minutele de final prin italianul Compagno sansa reducerii din diferenta.

FC Voluntari ajunge la 32 de puncte si revine pe locul trei in clasament dupa a 10-a victorie a sezonului.

U Craiova 1948 ramane pe locul 14 in clasament, cu doar 15 puncte acumulate dupa trei victorii si sase egaluri.

U Craiova 1948: R. Popa - Negru, Kovacici, Diallo (Gajici '63), Huyghebaert - Asamoah, Albu (Baeten '63), Marquet - Sidibe (Raicea '84), C Bălan (Compagno '62), Bauza (Ondaan '84). Antrenor Eugen Trică;

Voluntari: M. Popa - Ricardinho (C. Costin '75), Tamaş, Armaş, Briceag - Droppa, Meleke - I. Gheorghe (Golan '88), V. Raţă (L. Fulop '85), Marcelo Lopes (Tavares '85) - Nemec (Merloi '88). Antrenor Liviu Ciobotariu.

Caronaşe galbene: Baeten '87 / Tamaş '35.

Arbitri: Marcel Bîrsan - Radu Ghinguleac, Tunyogi Ferencz.