FC Voluntari adanceste criza celor de la CSM Poli Iasi. Gol de la jumatatea terenului marcat de ilfoveni

Echipe FC Voluntari a castigat, duminica, pe terenul formatiei CSM Poli Iasi, cu 2-1, in etapa a 13-a, ultima a turului in Liga 1.

Ilfovenii au rezolvat ecuatia celor trei puncte in meciul din Copou inca din prima repriza, cand Balan si Capatana au marcat doua goluri extrem de spectaculoase.

Balan a deschis scorul cu un sut direct din lovitura libera in minutul 32, un sut care l-a pacalit pe portarul Grahovac.

Acesta din urma s-a pacalit singur in finalul primei reprize, cand a iesit din poarta pentru a respinge o minge, dar s-a vazut loba de Capatana. Acesta a marcat golul sezonului in Liga 1 cu o executie din propria jumatate a terenului.

Grahovac a platit pentru gafa sa fiind schimbat la pauza cu italianul Caparco.

Iesenii au cautat sa revina in meci, dar n-au reusit decat sa reduca din diferenta prin Piccioni in ultimul minut al prelungirilor. A fost prea tarziu sa mai schimbe ceva, si Voluntariul ajunge la cota 15 puncte, in timp ce iesenii termina turul cu doar 12 puncte coborand aproape de ultimele locuri din clasament.