FC Botosani afunda Ceahlaul tot mai mult spre Liga 2

Echipa FC Botosani a castigat, sambata, disputa de pe teren propriu cu Ceahlaul, scor 2-0, rezultat care este unul bland pentru nemteni dupa cursul jocului.

Gazdele au inceput meciul in forta si dupa sapte minute reuseau deschiderea scorului prin Hadnagy.

Acesta a patruns pe dreapta in careul advers si a ridicat mingea la coltul lung peste portarul Calancea.

In partea secunda, cu noua minute inaintea finalului, Ivanovici a majorat avantajul gazdelor si a stabilit scorul final.

Botosaniul a dominat meciul cu autoritate ratand alte cateva mari ocazii de gol, astfel ca daca meciul s-ar fi incheiat cu 5-0 nemtenii n-ar fi avut motive de suparare.

FC Botosani: Curileac - Gheorghiu, Tincu, Ngadeu, Acsinte - Bordeianu (Rosu '46), Vasvari, Croitoru – Russel, Hadnagy, Batin (Ivanovici '68). Antrenor: Leo Grozavu.

Ceahlaul Piatra Neamt: Calancea - Gheorghiu, Ichim, Wellyson, Kneif (Margina '55) - Achim, Tabacariu, Stana - Popadiuc, Balint (Carjan '69), Stefanescu (Chitsca '46). Antrenor: Ze Maria

Cartonase galbene: Acsinte '4, Croitoru '53 / Gheorghiu '31, Stana '37, Tabacariu '38, Margina '71

Arbitri: Catalin Popa (centru) - Iulian Radu, Daniel Mitruti (asistenti) - Ionut Coza (rezerva)