Egal intre Clinceni si Botosani

Echipele Academica Clinceni si FC Botosani au terminat la egalitate, scor 1-1, intr-un meci din etapa a 21-a.

Ofosu suteaza pe langa poarta din afara careului in minutul 4. Prima acțiune a meciului de la Clinceni.

Replica gazdelor a venit in minutul 8. Sut din marginea careului blocat de Pap cu o mana.

In minutul 25 oaspeții au irosit o lovitura libera prin Roman. Sut peste poarta.

Ocazie pentru Botoșani in prelungirile primei reprize la sutul lui Roman pe coltul scurt. Respinge portarul Clinceniului in corner.

Botoşani a deschis scorul în minutul 53 prin Ofosu din pasa lui Ashkovski.

Egalarea a fost adusa de Sut in minutul 78 dupa o faza fixa.

Din minutul 71 gazdele au ramas in inferioritate numerica. Parvulescu a fost eliminat pentru cumul de cartonase galbene.

Academica Clinceni: Vâlceanu – G.Matei, Răuţă, Partiche, Pîrvulescu  – Cebotaru – Achim (Merloi ’58), Şut, Buziuc (Dobrescu ’75), Ion (Deretti ’64) – Vojtus. Antrenor: Ilie Poenaru.

FC Botoşani: Pap – Haruţ, Miron, Chindriş, Ţigănaşu – Papa, Rodriguez – Ashkovski (Moussa ’87), Ongenda (Ebenhofer ’79), Roman (Keyta ’46) – Ofosu. Antrenor Marius Croitoru.

Cartonaşe galbene: Pîrvulescu ’56, ’71 / Ashkovski ’38, Miron ’42, Papa’65.

Arbitru: Sebastian Colţescu.