Egal in derby-ul Olteniei. CSU Craiova isi ia adio de la playoff

Pandurii Tg.Jiu si CSU Craiova au remizat, luni seara, scor 1-1, intr-o partida din etapa a 25-a a Ligii 1.

Juvetii din Banie si-au jucat ultima sansa de a mai prinde un loc in playoff si nu au fost departe sa forteze o finala in trei etapa urmatoare.

Golul marcat de Mazarache in minutul 9 a aprins sperantele echipei lui Daniel Mogosanu, insa Craiova s-a vazut egalata cu trei minute inaintea finalului de reusita lui Wellington, prima pentru acesta in tricoul celor de la Pandurii.

Pandurii a ratat egalarea prin Antal in minutul 24, cand acesta a sutat din 16 metri si l-a obligat pe Straton la o interventie decisiva.

Reusita lui Wellington, jucator intrat in teren in minutul 60 in locul Antal, a fost prefatata de o ocazie ratata de Hora in minutul 83, cand golgeterul gorjenilor a sutat peste poarta dintr-o pozitie favorabila.

Pandurii ajunge la 44 de puncte si merge calca stramb si risca sa piarda locul patru in fata Stelei, in timp ce Craiova, 31 puncte, nu mai poate urca mai sus de locul opt la finalul sezonului regulat.