Dinamo

N'Doye il ameninta pe Cornel Dinu, Procurorul se plange ca o fetita

Ousmane N'Doye nu a inghitit niste cuvinte jignitoare trimise de  Cornel Dinu la adresa sa. Spre deosebire de alti fotbalisti sau oameni de fotbal din Romania care au preferat sa ii raspunda lui Dinu cu o moneda simlara sau sa taca, N'Doye a tinut sa ii transmita in privat acestuia, voalat, sa taca sau sa sufere consecinte.

Dinu s-a plans ca o fetita la televizor ca ar fi fost amenintat de N'Doye: "Mi-a spus sa stau cuminte in banca mea, pentru ca altfel o sa vad ce o sa patesc. Mi-a spus sa nu mai vorbesc niciodata despre el sau o sa patesc ceva urat!", a spus Dinu.

Dinu declarase la finalul meciului egalului 1-1 dintre ASA Targu Mures si Dinamo ca N'Doye este "o ciudatenie de vrajitor african".

N'Doye, fost "caine rosu", a ratat un penalty pentru ASA in meciul cu Dinamo, la scorul de 1-0 pentru echipa sa.

Dinamo a egelat printr-un autogol al celor de la Targu Mures, iar in repriza a doua N'Doye a primit doua cartonase galbeme in nici cinci minute, fiind eliminat. Dupa meci, el a spus ca nu vede o problema ca a ratat acel penalty, iar despre eliminare nu a suflat un cuvant.