Dinamo

Mircea Rednic acuza lipsa de pregatire a jucatorilor sai: “Nu e vina lor, n-am cum sa-i cert”

Dinamo a fost egalata de Rapid in minutul 90 si a irosit doua puncte importante in economia luptei pentru evitarea retrogradarii.

“Nu am cum sa-i cert pe baietii astia. Fac eforturi mari tinand cont de cum s-au antrenat sau cum au fost antrenati. Nu e vina lor. Testele fizice sunt foarte slabe si nu se lucreaza nici la jumatate din intensitatea pe care o lucram la Viitorul.

“Pacat ca luam goluri. Nu mai vorbesc ce goluri luam. Numai in vinclu. Eu zic ca nu meritam sa pierdem. O sa ne fie greu”, a declarat Mircea Rednic dupa meciul cu Rapid.

Tehnicianul lui Dinamo a mai spus ca un atacant va veni sigur la echipa in perioada urmatoare.

“Trebuie sa faca testul fizic si in functie de testul fizic decide”, a spus Rednic, precizand ca toti jucatorii adusi in aceasta perioada au semnat contracte pana in iarna cu optiune de prelungire.

Dinamo si Rapid au remizat, scor 1-1, intr-un meci disputat in etapa a 13-a din CASA Liga 1.

Gabriel Torje pentru gazde si Nicolae Carnat pentru oaspeti au marcat in meciul disputat in Stefan cel Mare.