Dinamo

Ionel Gane: “Un meci de cosmar. Trebuie sa ne fie rusine”

Dinamo a suferit cea mai categorica infrangere pe teren propriu dupa mai bine de trei decenii, iar Ionel "Jerry" Gane este omul de numele caruia va atarna in statistici acest 0-5 cu Viitorul.

"Trebuie sa ne fie rusine la toti, ca a fost un meci de cosmar. Am inceput meciul foarte prost pe greseli individuale. Cand e scorul 3-0 la pauza, e greu sa revii in meci. E un meci de cosmar, un mecie uitat.

"E o umilinta, dar pana la urma e fotbal si trebuie sa-l intelegem. Am fost mai uniti cand au fost probleme mai mari, in noiembrie si in decembrie, iar acum cand suporterii au facut eforturi am aratat prea putin.

"Voi ramane atat cat se poate, o sa vedem", a declarat Ionel Gane dupa partida care a deschis etapa a 25-a in CASA Liga 1.

Pentru Dinamo urmeaza confruntarea cu Dunarea Calarasi din sferturile Cupei Romaniei, o competitie de numele careia atarna obiectivul lui Dinamo in acest sezon.

"Suferim mult la acest capitol (n.a. - ofensiva), nu reusim sa dam gol, avem putine ocazii. Primim goluri pe inceput de meci, facem greseli individuale care n-ar trebui sa se intample. Trebuie sa ne reculegem pentru ca nu avem timp foarte mult", a spus Gane

Steliano Filip

"Ce vina are antrenorul cand la fiecare meci luam gol din faza fixa, ce vina are antrenorul pentru lipsa de atitudine?!", a intrebat retoric fundasul stanga revenit la Dinamo pentru a pune umarul la recladirea echipei.