Dinamo

Dinamo, umilita de Ludogorets

Dinamo a înregistrat înca un esec usturator în amicalele din Austria. Echipa pregatita de Dario Bonetti a fost înfrânta de bulgarii de la Ludogorets, scor 1-3.

"New Dinamo" si-a demonstrat înca o data limitele. În fata campioanei Bulgariei, "câinii" nu au avut nicio sansa si au parasit terenul umiliti.

Fostul jucator al Universitatii Craiova, Emil Gargorov, a deschis scorul în minutul 19, printr-un lob peste Balgradean, iar dupa pauza scorul a luat proportii.

Gargorov a reusit dubla în minutul 52, iar peste alte doua minute scorul devenea 3-0 dupa golul lui Ivanov.

La meci au fost prezenti Laurentiu Reghecampf, MM Stoica si Victor Piturca.
MM a venit in carje

Dinamo a reusit sa reduca din diferenta abia în minutul 83, la una dintre putinele faze de poarta. Tucudean a transformat un penalty pe care tot el l-a obtinut.

Dario Bonetti a început meciul în urmatoarea formula: Balgradean - Homei, Muresan, Dobrosavlevici, Pulhac - Rus, Stanescu, Selagea - Matei, Curtean - Axente

În tabara adversa, Cosmin Moti a fost titular. Dupa ce a fost schimbat, Moti s-a asezat alaturi de fostii sai colegi de la Dinamo.