Dinamo

Dinamo merge bine in amicale

Dinamo a castigat fara probleme miercuri si al doilea meci disputat in cadrul cantonamentului din Anglia, scor 5-0 (4-0), cu Gap Connah's Quay (Tara Galilor)

Au marcat Valentin Lazar (13), Kamil Bilinski (13, 30), Cosmin Matei (43) si Ionut Serban (86). In prima partida amicala jucata in Anglia, dinamovistii au castigat cu acelasi scor, 5-0 (1-0), cu Cheadle Town (Anglia).

Iata, mai jos, echipa trimisa in teren de tehnicianul Flavius Stoican:
DINAMO (prima repriza): Balgradean - L. Rus, Durimel, Ad. Popa II, C. Fai - S. Barboianu, F. Miranda, Elton, C. Matei, V. Lazar - Bilinski
DINAMO (repriza a doua): Marc - Anghelina, Ionita, H. Crisan, A. Radu - I.  Serban, Boubacar, Gavrila, D. Buia, D. Rotariu - Lemac

Urmatorul meci amical pe care "cainii" il vor juca in cadrul stagiului de pregatire centralizata din Anglia este programat vineri, 4 iulie 2014, la ora 20.00 (ora Romaniei), in fata formatiei Stalybridge Celtic (Anglia).