Debut cu dreptul pentru Mutu la Voluntari

Sursă foto: voluntarifc.ro

FC Voluntari a castigat, cu 1-0, in deplasare contra Concordiei Chiajna, sambata seara, intr-un meci din etapa a 6-a din playout, si a urcat pe locul trei in clasament.

Unicul gol al meciului care a marcat debutul lui Adrian Mutu in calitate de antrenor la FC Voluntari a fost marcat de Adrian Balan in minutul 2.

Acesta a pus latul la o centrare din dreapta si a adus trei puncte uriase pentru Voluntari in lupta pentru evitarea retrogradarii.

Putinii spectatori i-au cerut demisia lui Ion Moldovan, postul “Comisarului” fiind vizat chiar de unul dintre cei prezenti pe stadion, e drept un spectator de lux, italianul Cristiano Bergodi.

Concordia nu a dus lipsa de ocazii, cea mai mare dintre acestea la lovitura de cap a lui Cristescu din finalul primei reprize, cand mingea a lovit transversala.

Concordia Chiajna: Caparco – Patache, Albu, Marc, Fota – Prepeliţă (Deaconu ’79), Babic – Grădinaru (Bumba ’62), Cristescu, Bawab (Nivaldo ’24) – Pena. Antrenor: Ion Moldovan (Deac ’87)

FC Voluntari: Mincă – Achim, Horj, Balaur, Bucurică – Răuţă (Novac ’45), Lazăr – Benzar, Cernat, Ivanovici (Căpăţână ’62) – Bălan. Antrenor: Adrian Mutu.

Cartonaşe galbene: Babic ’77, Pena ‘85, Marc '89 / Bucurică ’25, Benzar ’37, Bălan ‘78

Arbitru: Alexandru Tudor.