CSU Craiova

CSU Craiova, infrangere cu Ludogorets intr-un amical

Echipa CSU Craiova a suferit prima infrangere in amicalele de vara in partida disputata contra campioanei Bulgariei, Ludogorets Razgrad.

Detinatorii titlului de la sud de Dunare s-au impus, cu 1-0, prin reusita lui Chunchuka din partea secunda.

Formatia din Banie a avut un penalty ratat in prima parte prin Bawab. Alte ocazii irosite de Herghelegiu si acelasi Bawab au privat-o pe Stiinta de gol.

Sorin Cartu si Emil Sandoi au inceput meciul cu Balgradean – Achim, Acka, Popov, Vatajelu – Baluta, Mateiu, Tirnacop, Rocha – Bawab, Hergheligiu.

La pauza a intrat Straton, iar in minutul 66 Curelea, Ferfelea, Briceag, Bancu, Dumitras, Carstea si Kay.

In minutul 71, staff-ul tehnic a operat si ultimele modificari, introducandu-i pe Mazarache, Avramia si Sin.

"A fost un meci bun de pregatire, in compania unui adversar super. Sunt multumit de cum a aratat echipa, mai putin rezultatul, mi se pare nedrept dat fiind ca am avut situatii multe de a marca", a declarat Sorin Cartu dupa meci.

In ultimul amical din Austria echipa CSU Craiova va intalni Dinamo Kiev, dubla castigatoare a Cupei Cupelor si una dintre cele mai puternice echipe ale Europei. Meciul este programat joi de la ora 19:30.